Բաշար Ասադի բանակը ազատագրել է Դամասկոսի արվարձանները
Սիրիայում նախագահ Բաշար Ասադին հավատարիմ զորքերը շարունակում են հարձակվել ընդդիմադիր գրոհայինների վրա, ովքեր ներխուժել են Դամասկոս: Վերջին օրվա ընթացքում բանակը կարողացել է գրավել երկու քաղաքային արվարձան: Այս մասին տեղեկացնում է «Ռոյթերս» գործակալությունը։
4-րդ դիվիզիան` նախագահի եղբոր գլխավորությամբ, կարողացել է ազատագրել Բարզեհ քաղաքը, իսկ մյուս ստորաբաժանումը գրավել է Մեզեհը, որտեղ մինչև պատերազմը դիվանագետներ էին ապրում: Բացի այդ, Սիրիայի բանակը վերահսկողության տակ է առել երկրի սահմանի երկու կարևոր անցակետերից մեկը:

Сирийские войска продолжают наступление на боевиков оппозиции, вторгшихся в Дамаск. За последние сутки армии удалось занять два столичных пригорода. Об этом сообщает агентство «Reuters».
4-й дивизии под руководством брата президента удалось освободить город Барзех, а другая группировка заняла Меззех, в котором до войны жили дипломаты. Помимо этого, правительственная армия восстановила контроль над одним из двух основных пропускных пунктов на границе с Сирией.
Сирийские войска освободили пригороды Дамаска