Վրաստանի բնակչության 50 տոկոսը մնացել է առանց էլեկտրաէներգիայի
Վրաստանի բնակչության 50 տոկոսն առանց էլեկտրաէներգիայի է մնացել ցանցում լարումը նվազելու հետևանքով։ Պատճառը Ինգուրիի հիդրոէլեկտրակայանի հարկադիր անջատումներն են: Այս մասին տեղեկացնում է «Грузия Online»-ը։
Հոսանքազրկված է Թբիլիսիի ավելի քան 60 տոկոսը: Էլեկտրաէներգիայի բացակայության պայմաններում դադարեցված է նաև քաղաքի ջրամատակարարումը: Նշվում է, որ Ինգուրիի հիդրոէլեկտրակայանից հիմնականում սնվում են Արևմտյան Վրաստանն ու Թբիլիսին:

50% населения Грузии осталось без электричества из-за падения напряжения в сети, вызванного вынужденными переключениями на Ингури ГЭС, сообщают грузинские СМИ. Также обесточено более 60% Тбилиси. Из-за отсутствия электроэнергии не подается в город и вода.
Как заявили в министерстве, вынужденные переключения на Ингури ГЭС начались в 10 часов утра и к 12.00 системный сбой будет устранен. Те регионы Грузии, которые не питаются от Ингури ГЭС, продолжают снабжаться электроэнергией без помех. С Ингури ГЭС электроэнергия в основном поступает в Западную Грузию и Тбилиси.
50% населения Грузии осталось без электроэнергии