Իսրայելը դադարեցրել է իր բոլոր թռիչքները դեպի մի շարք երկրներ, այդ թվում՝ նաև Թուրքիա
Բուրգասում (Բուլղարիա) իսրայելցիների նկատմամբ իրականացված ահաբեկչությունից հետո Իսրայելը դադարեցրել է դեպի մի շարք երկրներ իր բոլոր թռիչքները: Այս մասին գրում է «The Jewish Week»–ը։
Ըստ թերթի՝ խոսքը Ադրբեջանի, Թուրքիայի, Բուլղարիայի, Խորվաթիայի, Սերբիայի, Հունաստանի, ՀԱՀ-ի ու Թաիլանդի մասին է: Անգամ նշվում է, որ դադարեցվել են Բուլղարիայից դեպի Իսրայել թռիչքները:
Միաժամանակ, ադրբեջանական լրատվամիջոցները գրում են, որ Իսրայելի կառավարության որոշումը Ադրբեջանին չի վերաբերում։ Այդ տեղեկատվությունը նրանք ճշտել են Բաքվում Իսրայելի դեսպանությունից։
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն ու պաշտպանության նախարար Էհուդ Բարաքը Բուրգասի ահաբեկչության կազմակերպման համար մեղադրել են Իրանին, սակայն իրանական կողմը տարբեր մակարդակներով հերքել է այդ մեղադրանքը:

Израиль приостановил все полеты в ряд стран, в том числе - в Турцию
В связи с террористическим актом в Бургасе (Болгария), Израиль приостановил все полеты в Азербайджан, Турцию, Болгарию, Хорватию, Сербию, Грецию, Южную Африку и Таиланд. Об этом сообщает еженедельная американская газета «The Jewish Week».
Вместе с тем, азербайджанские СМИ отмечают, что решение правительства Израиля о приостановлении полетов в ряд стран после теракта в Болгарии не коснулось Азербайджана
Напомним, что в среду вечером в аэропорту «Сарафово» в болгарском Бургасе взорвался автобус с израильскими туристами, которые прилетели из Тель-Авива на местный курорт «Солнечный берег». В результате теракта погибли 8 человек, более 30 раненых находятся в больницах, причем несколько из них - в критическом состоянии.
После теракта премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что за взрывом автобуса с израильскими туристами в Болгарии стоят Иран и «Хезболла».