Շանհայում Դրոգբային դիմավորել է 800 հոգուց բաղկացած հուզառատ երկրպագուների ամբոխը (տեսանյութ)
Լոնդոնի «Չելսի»-ի նախկին հարձակվող Դիդիե Դրոգբան այսօր ժամանել է Չինաստան: «Շանհայ Շենհուա» ֆուտբոլային ակումբի նորեկին օդանավակայանում շատ, նույնիսկ չափից ավելի ջերմ են դիմավորել. Դրոգբային դիմավորելու է եկել ավելի քան 800 երկրպագու։ Այս մասին գրում է «L'Equipe»–ը։
–Ես եկել եմ այստեղ, քանի որ սա իմ գործունեության մեջ նոր փորձություն է,–մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Դրոգբան։
Հիշեցնենք, որ Դիդիե Դրոգբան 2,5 տարվա պայմանագիր է կնքել չինական ակումբի հետ. նրա շաբաթական աշխատավարձը կկազմի 300 հազ. եվրո:

В аэропорту Шанхая Дидье Дрогба встречали 800 болельщиков (видео)
Бывший нападающий лондонского «Челси» 34-летний Дидье Дрогба 14 июля прибыл в Китай. Около 800 болельщиков собрались в аэропорту Шанхая, чтобы поприветствовать нового героя клуба «Шанхай Шеньхуа», сообщает французская «L'Equipe».
«Я не супермен. Если мы хотим победить, то мы должны быть одной командой и постоянно работать. Деньги – это не все в моей жизни. Я приехал сюда, так как это новый вызов в моей карьере», - заявил Дрогба во время пресс-конференции.
Напомним, что ивуариец подписал контракт сроком на два с половиной года и будет получать €300 тыс в неделю. Свой дебют за новый клуб Дрогба начнет 18 июля.