Ֆ. Տորես. «Ռուսաստանի հավաքականի հետ կատարվածը կարող է տեղի ունենալ նաև մեր դեպքում»
«Եվրո-2012»-ի խմբային փուլի վերջին՝ 3-րդ մրցափուլի Խորվաթիայի հետ հանդիպումից առաջ Իսպանիայի հավաքականի և Լոնդոնի «Չելսիի» 28-ամյա ռմբարկու Ֆերնանդո Տորեսը հայտարարել է, որ իր թիմը խաղադաշտ է դուրս գալու միայն հաղթելու համար՝ հերքելով այն խոսակցությունները, թե «կուլիսների հետևում» ձեռքբերված պայմանավորվածության համաձայն՝ խաղն ավարտվելու է ոչ ոքի՝ 2։2։
«Ռուսաստանի հավաքականի հետ կատարվածը կարող է տեղի ունենալ նաև մեր դեպքում: Կարծում եմ` Ռուսաստանը մրցաշարի ֆավորիտներին մեկն էր: Ուժեղ թիմը պարտվեց ավելի թույլ Հունաստանի հավաքականից: Նույնիսկ 6 միավորով հնարավոր է դուրս չգալ խմբից: Մենք պետք է հիշենք դրա մասին: Առջևում Խորվաթիայի նման ուժեղ հավաքական է: Մենք պետք է դուրս գանք և հաղթենք, այլապես նրանք կհաղթեն մեզ: Իսկ պայմանավորված ոչ ոքիի մասին խոսակցությունները տեղին չեն»,–Տորեսի խոսքերն է մեջբերում իսպանական «Մարկա»-ն:
Նշենք, որ ոչ ոքի` 2:2 հաշվի դեպքում, քառորդ եզրափակիչ դուրս կգան Իսպանիայի և Խորվաթիայի հավաքականները, իսկ Իտալիան կավարտի պայքարը, եթե անգամ Իռլանդիային հաղթի:

Фернандо Торрес: «То, что случилось с Россией, может произойти и с нами»
В преддверии встречи между сборными Испании и Хорватии в рамках 3-го тура отборочной группы «С» нападающий лондонского «Челси» и сборной Испании Фернандо Торрес заявил, что устраивающая обе сборные ничья со счетом 2:2 невозможна.
«То, что случилось с Россией, может произойти и с нами. По-моему, Россия была одним из фаворитов турнира, учитывая их сильный состав, но они проиграли более слабой греческой сборной. Даже имея 6 очков можно вылететь с турнира. Мы должны знать об этом, тем более у нас впереди такой опасный соперник как Хорватия. Мы должны выйти и победить, иначе, они победят нас. Разговоры о договорной ничье неуместны», - приводит слова Торреса «Marca».
Отметим, что в случае завершения матча со счетом 2:2 в четвертьфинал выйдут Хорватия и Испания, а Италия останется за бортом Чемпионата, если не выиграет Ирландию с преимуществом в три мяча.