Եթե Հոլանդիան «փլեյ–օֆֆ» դուրս չգա, ապա հնարավոր է՝ հավաքականի մարզիչ դառնա Ռայկարդը
Հոլանդիայի հավաքականի ներկայիս գլխավոր մարզիչ Բերտ վան Մարվեյկը  կարող է հեռացվել իր պաշտոնից, եթե «նարնջագույնները» դուրս չգան Եվրոպայի առաջնության «փլեյ-օֆֆ»: Այս մասին տեղեկացնում է հոլանդական մամուլը:
Հիշեցնենք, որ բոլորովին վերջերս Վան Մարվեյկը, ում գլխավորությամբ Հոլանդիայի հավաքականը դարձել էր 2010թ. աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր, երկարաձգել էր պայմանագիրը Հոլանդիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ:
Հաղորդվում է, որ Վան Մարվեյկին այդ պաշտոնում կարող է փոխարինել Ֆրանկ Ռայկարդը, ով 1995-2000թթ. արդեն թիմում  աշխատել է՝ զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ:

Райкард может сменить ван Марвейка на посту главного тренера сборной Голландии
Наставнику сборной Голландии Берту ван Марвейку грозит отставка: в случае, если его подопечные не сумеют пробиться в плей-офф чемпионата Европы, он, скорее всего, будет вынужден покинуть свой пост, сообщает «sportdialog.ru» со ссылкой на голландские СМИ.
Если это произойдет, то его преемником может стать Франк Райкард, уже работавшей с голландской сборной в разных должностях с 1995 по 2000 год.