Արմեն Աշոտյանից «գողացել» են իր անունը
Այսօր համացանցում Արմեն Աշոտյանի անունով մի տեսանյութ էր տեղադրվել, որտեղ պատկերված էր, թե ինչպես են մի խումբ երիտասարդներ Արտաշես Գեղամյանի «Ազգային միաբանություն» կուսակցության գրասենյակի մոտ դհոլ նվագում։ Հիշեցնենք, որ ժամանակին Սերժ Սարգսյանն էր Գեղամյանին «դատարկ դհոլ» անվանել։
Անդրադառնալով այդ տեսանյութին՝ ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում պնդել է, որ իր անունը կեղծել են, և գրել է.
«ԽՈՒՍԱՓԵ՛Ք ԿԵՂԾԻՔՆԵՐԻՑ
Խոսքս Youtube-ում երեկ գրանցված AshotyanArmen ալիքի մասին է:
Հայտնի է, որ կեղծում են որակյալը: Գուցե իմ անուն ազգանունը Հայաստանի հասարակական–քաղաքական կյանքում իր համեստ ձգողականությունն ու հրապուրանքն ունի, այնուհանդերձ, ցավում եմ, որ մեր քաղաքական մրցակիցները դիմել են նմանատիպ էժանագին հնարքի»:

У Армена Ашотяна «украли» имя
Вчера на странице «AshotyanArmen» в «Youtube» была размещена видеозапись, на которой три молодых человека играли на барабане возле офиса возглавляемой Арташесом Гегамяном партии  «Национальное единение». Напомним, что в свое время Серж Саргсян назвал Гегамяна «пустым барабаном».
Комментируя данный видеоролик на своей странице в сети «Фейсбук», министр образования и науки РА Армен Ашотян заявил, что его имя было «украдено»:
«Остерегайтесь подделок! Речь идет о зарегистрированном вчера на сайте «Youtube» канале «AshotyanArmen». Наверное, мои имя и фамилия в общественно-политической жизни Армении имеют свое скромное обаяние, но, тем не менее, сожалею, что наши политические соперники прибегли к подобному дешевому трюку».