Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հայտարարել է, որ «Ֆեյսբուքը» իր համար համար կատարում է ոչ միայն հասարակության հետ մշտական կապի և շփման մեջ լինելու, նոր հաղորդելու միջոցի դեր, այլև «թեժ գծի», էլեկտրոնային փոստի դեր.
–Բազմաթիվ ահազանգեր, հարցեր, տեղեկատվություն ենք ստանում, որոնց նախարարի ֆեյսբուքյան ընդունարանը, «Տեղեկատվության ազատության մասին օրենքի» պահանջների համաձայն, պատասխանում է աշխատանքային 5 օրվա ընթացքում։
Անդրադառնալով Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Խաչիկ Գալստյանի այն մեկնաբանությանը, թե ՀՀԿ երիտթևի ղեկավար Կարեն Ավագյանը՝ որպես քաղաքական գործիչ, կոռեկտություն չի պահպանում և ֆեյսբուքյան իր էջը դարձրել է անձնական տիրույթ, Արմեն Աշատյանը նշել է.
–Կարծում եմ` բոլոր այն մարդկանց, ովքեր իրենց ուղեղային տկարամտությունը փորձում են քողարկել «Ֆեյսբուքի» մասին պատկերացումներով, պետք է ասեմ, որ մի կողմից այն անձնական տիրույթ է, երկրորդը՝ որպես քաղաքացի՝ բոլորն ունեն ազատ արտահայտվելու իրավունք։
Բոլորն ունե՞ն ազատ արտահայտվելու իրավունք

Любой гражданин имеет право свободно высказываться – Армен Ашотян
Министр образования и науки Армен Ашотян заявил, что «Фейсбук» для него выполняет не только роль нового средства постоянной связи и общения с обществом, но и роль «горячей линии», электронной почты:
«Мы получаем многочисленные сигналы, вопросы, информацию, на которые приемная министра, согласно требованиям «Закона о свободе информации», отвечает на странице «Фейсбуке» в течение 5 рабочих дней».
Комментируя заявление пресс-секретаря Гагика Царукяна Хачика Галстяна о том, что руководитель молодежного крыла РПА Карен Авакян не соблюдает политкорректность и превратил свою страницу в “Фейсбуке” в личную площадку, Армен Ашотян отметил:
«Тем людям, которые пытаются прикрыть свое слабоумие представлениями о “Фейсбуке”, должен сказать, что, во-первых, это и есть личная площадка, а, во-вторых, любой гражданин имеет право свободно высказываться».