Հրանտ Բագրատյան. «Եթե Լևոն Տեր–Պետրոսյանը չկա՝ չկա ՀԱԿ»
Այսօր «Հայելի» մամուլի ակումբում անդրադառնալով ՀԱԿ–ի ընտրական ցուցակի քննարկումներին` ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը հայտարարել է.
–Եթե այսօր Լևոն Տեր–Պետրոսյանը չկա՝ չկա ՀԱԿ։ Այսինքն՝ եթե ինքը դուրս գա քաղաքականությունից, ՀԱԿ–ը չի լինի, որովհետև առայժմ ամենասերտ միավորող գարծոնն ինքն է։
Այնուհետև Բագրատյանն ասել է, թե դա այդպես է միայն ցուցակի իմաստով, քանի որ քննարկումները ոչ մի համաձայնության չէին բերում, և դա հաջողվեց միայն Լևոն Տեր–Պետրոսյանին։

Грант Багратян: «Сегодня без Тер-Петросяна нет и АНК»
Говоря во время встречи с журналистами об обсуждениях в АНК предвыборного списка Конгресса, бывший премьер-министр РА Грант Багратян заявил:
«Сегодня без Тер-Петросяна нет и Конгресса. Если он выйдет из политики, АНК не будет, так как объединяющим фактором является именно он».
Однако Багратян добавил, что это так лишь в плане предвыборного списка, так как его обсуждения внутри АНК ни к чему не приводили, и это удалось лишь Левону Тер-Петросяну.