ՀՀ ֆինանսների նախարարության «Թանկարժեք մետաղների և թանկարժեք քարերի պետական գանձարան» գործակալության կողմից 12.03.12-18.03.2012թթ-ի համար սահմանվել են թանկարժեք մետաղների մեկ գրամ քիմիապես մաքուր մետաղի (պետական ստանդարտ ձուլակտորի համար) պետական գնման և բացթողնման հետևյալ գները` արտահայտված ՀՀ դրամով. ոսկի` գնման գին` 19479.52 (-661.92), բացթողնման գին` 21173,39 (-719.48), արծաթ` գնման գին` 388,73 (-20.26), բացթողնման գին` 422,53 (-22.02), պլատին` գնման գին` 18934.44 (-695.32), բացթողնման գին` 20580.91 (-755.79), պալադիում` գնման գին` 7953,90 (-222.19), բացթողնման գին` 8645.54 (-241.51):
Թանկարժեք մետաղների գները նվազել են

Агентство «Государственное хранилище драгоценных металлов и драгоценных камней» Министерства финансов Армении представило цены на драгоценные металлы на период с 12 по 17 марта.
На указанный период установлены следующие цены на госзакупку и отпускные цены для одного грамма химически чистого металла (для стандартного слитка): золото – закупочная цена – 19479.52 (-661.92) драма, отпускная цена – 21173.39 драма (-719.48); серебро – закупочная цена – 388.73 драма (-20.26) , отпускная цена – 422.53 драма (-22.02); платина – закупочная цена – 18934.44 драма (-695.32), отпускная цена – 20580.91 драма (-755.79); палладий – закупочная цена – 7953.90 драма (-222.19), отпускная цена – 8645.54 драма (-241.51).
Цены на драгоценные металлы в Армении понизилась