Տիգրան Կարապետյանը հակված է առաջադրվել թիվ 17 ընտրատեղամասում
Այսօրվա ասուլիսին Ժողովրդական կուսակցության նախագահ ՏիգրանԿարապետյանը հայտնել է, որ իրենք դեռ չեն որոշել, թե ինչ ձևաչափով են մասնակցելու առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին: «Ես միտված եմ մասնակցել մեծամասնական ընտրակարգով` 17 ընտրատեղամասում: Այդ տեղամասն Արտաշատ քաղան է և 30 գյուղեր: Այդ տեղամասում ես լումա ունեմ ներդրած և պայքարելու եմ հաղթելու համար»,–ասել է բանախոսը։
Տիգրան Կարապետյանը ցավով նշեց, որ ժողովուրդն այսօր պատրաստ չէ պայքարելու։ Հենց դա էլ, ըստ նրա՝ ԺԿ հանրահավները դադարեցնելու հիմնական պատճառներից է։
Այսօրվա ասուլիսին Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը հայտնել է, որ իրենք դեռ չեն որոշել, թե ինչ ձևաչափով են մասնակցելու առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին: «Ես միտված եմ մասնակցել մեծամասնական ընտրակարգով` 17 ընտրատեղամասում: Այդ տեղամասն Արտաշատ քաղան է և 30 գյուղեր: Այդ տեղամասում ես լումա ունեմ ներդրած և պայքարելու եմ հաղթելու համար»,–ասել է բանախոսը։

Во время сегодняшней пресс-конференции председатель Народной партии Тигран Карапетян сообщил, что они пока не решили, в каком формате будут участвовать в предстоящих парламентских выборах.
«Я склонен участвовать в выборах по мажоритарной системе на избирательном участке N17. Он включает в себя город Арташат и 30 сел. В этом округе я внес свой посильный вклад, и буду бороться здесь за победу», - заявил он.
Тигран Карапетян с болью отметил, что народ сегодня не готов бороться. Именно это, по его словам, и является одной из основных причин прекращения митингов Народной партии.
Тигран Карапетян намерен выдвинуться в Арташате