ԲՀԿ–ականը համամիտ է Օսկանյանի մասին Տեր–Պետրոսյանի կարծիքի հետ
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը համամիտ է ՀԱԿ երեկվա հանրահավաքում ԼևոնՏեր–Պետրոսյանի արտահայատած դիրքորոշմանը, որ ՎարդանՕսկանյանիմուտքըԲՀԿպայմանավորվածչէՌոբերտ Քոչարյանի ստվերով։
–Միանշանակհամամիտեմառաջիննախագահիկարծիքիհետ, որպարոնՕսկանյանիմուտքըԲՀԿպայմանավորվածչէորոշմարդկանցստվերներով,ուխորհուրդեմտալիսԲՀԿ-ումորևէանձանցազդեցությունչփնտրել,–ասել է Նաիրա Զոհրաբյանը:
ԲՀԿ համամասնական ցուցակի մասին էլ Ն. Զոհրաբյանն ասել է, որ կան իրենց կուսակցության հետ ընտրություններին միասին գնալու նոր առաջարկներ, բայց թե ովքեր են, թող լինի անակնկալ։ Իսկ ԲՀԿ համամասնական ցուցակը բացառապես կազմվելու է՝ հիմքում ունենալով արդարության սկզբունքը։
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը համամիտ է ՀԱԿ երեկվա հանրահավաքում Լևոն Տեր–Պետրոսյանի արտահայատած դիրքորոշմանը, որ Վարդան Օսկանյանի մուտքը ԲՀԿ պայմանավորված չէ Ռոբերտ Քոչարյանի ստվերով։
–Միանշանակ համամիտ եմ առաջին նախագահի կարծիքի հետ, որ պարոն Օսկանյանի մուտքը ԲՀԿ պայմանավորված չէ որոշ մարդկանց ստվերներով, ու խորհուրդ եմ տալիս ԲՀԿ-ում որևէ անձանց ազդեցություն չփնտրել,–ասել է Նաիրա Զոհրաբյանը:

Депутат от ППА согласна с мнением Тер-Петросяна об Осканяне
Депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян согласна с высказанной в ходе вчерашнего митинга АНК позицией Левона Тер-Петросяна о том, что вступление Вардана Осканяна в ППА не обусловлено «тенью» Роберта Кочаряна.
«Однозначно согласна с мнением первого президента о том, что вступление господина Осканяна в ППА не обусловлено чьей-то "тенью", и советую не искать в ППА чьего-либо влияния», - сказала Наира Зограбян.
Говоря о пропорциональном списке ППА, Н. Зограбян сказала, что есть новые предложения о совместном участии на выборах. Однако она не сообщила, от кого они поступили, сказав, что это будет сюрпризом.Депутат также отметила, что в основе составления пропорционального списка ППА будет лежать принцип справедливости.
Говоря о пропорциональном списке ППА, Н. Зограбян сказала, что есть новые предложения о совместном участии на выборах. Однако она не сообщила, от кого они поступили, сказав, что это будет сюрпризом. Депутат также отметила, что в основе составления пропорционального списка ППА будет лежать принцип справедливости.