Խորհրդարանը դարձավ Ռուբեն Հայրապետյանի տե՞ղը. նա առաջադրվելու է
ՀՀԿ-ական պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն այսօր խորհրդարանում լրագրողներին ասել է, որ մեծամասնական ընտրակարգով մասնակցելո՛ւ է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին։
Հիշեցնենք, որ նախկինում Ռ. Հայրապետյանը պնդում էր, որ այլևս պատգամավոր չի լինի, քանի որ խորհրդարանն իր տեղը չէ։
–Ի՛մ իրավունքն է. կուզեմ՝ կառաջադրվեմ, կուզեմ՝ չեմ առաջադրվի:Նախկինում ասել եմ՝ չեմ առաջադրվի, հիմա ասում եմ՝ կառաջադրվեմ,–այսօր պնդել է Ռ. Հայրապետյանը՝ ավելացնելով, որ դեռ չի որոշել, թե որ ընտրատարածքում է առաջադրվելու։
–Ի՛մ իրավունքն է. կուզեմ՝ կառաջադրվեմ, կուզեմ՝ չեմ առաջադրվի: Նախկինում ասել եմ՝ չեմ առաջադրվի, հիմա ասում եմ՝ կառաջադրվեմ,–այսօր պնդել է Ռ. Հայրապետյանը՝ ավելացնելով, որ դեռ չի որոշել, թե որ ընտրատարածքում է առաջադրվելու։

Рубен Айрапетян передумал: он выдвинет свою кандидатуру
Депутат парламента от РПА, президент Футбольной федерации Армении Рубен Айрапетян заявил сегодня в парламенте, что на предстоящих парламентских выборах он выдвинет свою кандидатуру по мажоритарной системе.
Напомним, что ранее Айрапетян утверждал, что больше не станет избираться в депутаты, так как парламент – это не его место.
«Мое право: захочу – выдвинусь, захочу – нет. Раньше заявлял, что не выдвинусь, а теперь говорю, что выдвинусь», - сказал Айрапетян, добавив, что пока не решил, на каком избирательном участке выдвинется.