«Կոնգրես» հյուրանոցում Քաղաքական և միջազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնի կազմակերպած քննարկման ժամանակ ԲՀԿ–ական պատգամավոր Վահե Էնֆիաջյանն ասել է, որ իրենց կուսակցության համամասնական ցուցակը գլխավորելու է Գագիկ Ծառուկյանը, իսկ քաղաքական սերնդափոխության անհրաժեշտությունից ելնելով՝ ԲՀԿ համամասնական ցուցակի նվազագույնը 20%–ը երիտասարդներ կլինեն։
Ինչվերաբերում էԲՀԿ–ինՀՀ ԱԳ նախկին նախարար ՎարդանՕսկանյանի անդամագրվելուն, Վահե Էնֆիաջյանն ասել է, որ նաբավականփորձառու, հարգանքվայելողգործիչէ, իսկթե համամասնական ցուցակի որհորիզոնականըկզբաղեցնի, կորոշիկուսակցությանխորհուրդը:
ԲՀԿ–ական. «Ցուցակի նվազագույնը 20%–ը երիտասարդներ կլինեն»
Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ–ին ՀՀ ԱԳ նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանի անդամագրվելուն, Վահե Էնֆիաջյանն ասել է, որ նա բավական փորձառու, հարգանք վայելող գործիչ է, իսկ թե համամասնական ցուցակի որ հորիզոնականը կզբաղեցնի, կորոշի կուսակցության խորհուրդը:

Член ППА: «Более 20% списка будет представлена молодежью»
Во время обсуждения, организованного Армянским центром политических и международных исследований, депутат парламента от партии «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян заявил, что пропорциональный список партии возглавит Гагик Царукян и, исходя из необходимости смены поколений в политике, как минимум, 20% списка партии будут представители молодежи.
Что касается вступления в ППА бывшего главы МИД РА Вардана Осканяна, то Энфиаджян отметил, что он является достаточно опытным и пользующимся уважением деятелем. Место же Осканяна в пропорциональном списке ППА определит Совет партии.