Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Միշել Լեգրանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Պատվո շքանշանի ասպետ Միշել Լեգրանին՝ ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի առթիվ:
«Սիրելի՛ մաեստրո Լեգրան,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 80-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Դուք մեծ ավանդ ունեք ժամանակակից երաժշտության զարգացման գործում, իսկ Ձեր ստեղծագործությունները կատարում են ամբողջ աշխարհում: Ձեզ նման վառ անհատականությունների շնորհիվ ամրապնդվել է Ձեր երկու հայրենիքների` Հայաս­տանի և Ֆրանսիայի կապը:
Ես մեծ ջերմությամբ եմ վերհիշում 2009 թվականի սեպտեմբերին Երևանում տեղի ունեցած մեր հանդիպումը: Վստահ եմ, որ առջևում մեզ նորանոր հանդի­պումներ են սպասվում, հատկապես` Երևանում, քանի որ հայ ժողովուրդը սիրում է Ձեզ և հպարտանում Ձեզնով:

Президент Армении поздравил Мишеля Леграна с юбилеем
Президент РА Серж Саргсян направил поздравления знаменитому французскому композитору, кавалеру армянского Ордена Почета Мишелю Леграну в связи с его 80-летним юбилеем. Как сообщает пресс-служба главы государства, в поздравительном послании, в частности, говорится:
«Дорогой маэстро Легран, сердечно поздравляем Вас с 80-летием. Вы внесли весомый вклад в дело развития современной музыки, а ваши произведения исполняют во всем мире. Благодаря таким ярким личностям укреплялись связи между Вашими двумя родинами – Арменией и Францией. Я с большой теплотой вспоминаю нашу встречу в сентябре 2009 года в Ереване. Уверен, впереди новые встречи, особенно в Ереване, так как армянский народ любит Вас и гордится Вами. Еще раз поздравляю Вас с юбилеем, желаю Вам здоровья и неиссякаемой энергии».