Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, ՀՀԿ–ական պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանին ֆեյսբուքյան օգտատերերից մեկը նրա էջում խնդրել է անդրադառնալ Մաշտոցի այգում կառուցվող կրպակներին՝ նկատելով.
«Տարոն Մարգարյանը ծառայում է ժողովորդին, և նա իրավունք չունի մեր հանրային տարածքները վաճառի ոմանց, որպեսզի կրպակներ շինեն և թուրքական կոշիկներ ծախեն: Ես ընդամենը ուզում եմ՝ ժողովրդի ընտրած ծառայողները ծառայեն ժողովուրդին, ոչ թե մեր հաշվին բիզնես անեն»:
Ի պատասխան՝ Ռուբեն Հայրապետյանը խնդրել է չվիրավորել իրեն ու իր կուսակցական գործընկերներին և մասնավորապես նշել.
–Ինչ վերաբերում է կրպակներին, այն մարդիկ, ովքեր այդ աղմուկը բարձրացրել են, չլիներ կրպակները, ուրիշ մի պատճառ էին գտնելու մեր երիտասարդ և իր երկիրն ու քաղաքը սիրող քաղաքապետին վարկաբեկելու: Բայց դա նրանց չի հաջողվի, քանի որ ես համոզված եմ, որ մեր քաղաքապետը կանի այնքան լավ բան մեր քաղաքի համար, որ այդ բանսարկությունները կմնան ստվերում:
Ռուբեն Հայրապետյանը՝ Մաշտոցի այգու կրպակների մասին

Рубен Айрапетян о торговых павильонах в парке Маштоца
Один и из пользователей социальной сети «Фейсбук» попросил председателя Футбольной федерации Армении, депутата парламента от РПА Рубена Айрапетяна прокомментировать проводимую в парке на проспекте Маштоца установку торговых павильонов. Свой вопрос он опубликовал на личной странице председателя ФФА:
«Тарон Маркарян служит народу, и он не имеет права продавать наши общественные территории лицам, которые хотят возвести здесь павильоны и продавать в них турецкую обувь. Я просто хочу, чтобы избранные народом люди служили народу, а не занимались бизнесом за наш счет».
В ответ Рубен Айрапетян попросил не оскорблять его и партнеров по партии, отметив, в частности:
«Что касается торговых павильонов, то те люди, которые подняли этот шум, не будь темы этих павильонов, нашли бы другую причину для того, чтобы компрометировать молодого, любящего свою страну и свой город мэра. Но им это не удастся, так как я уверен в том, что наш мэр сделает для города столько хорошего, что эти интриги останутся в тени».