Այսօր հրավիրված ասուլիսում ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Աղասի Արշակյանն ասել է, որ իրեն զայրացրել է խորհրդարանի ներկայիս որոշ պատգամավորների պահվածքը, նաև այդ պատճառով որոշել է մեծամասնական ընտրակարգով մասնակցել առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին։ Արշակյանը ցանկանում է իր թեկնածությունը դնել այն ընտրատեղամասում, որտեղ կառաջադրվի Սամվել Ալեքսանյանը:
Հիշեցնենք, որ վերջերս «7օր»–ին տված հարցազրույցում Ա. Արշակյանն ընդգծել էր, որ այսօր խորհրդարանը ճգնաժամի մեջ է՝ նշելով.
–1990–ին, երբ մենք պատգամավոր էինք ընտրվում, պետք էր 100 տոկոս ինտելեկտ և 0 դրամ գումար։ Գնալով այդ հարաբերակցությունը փոխվեց փողի օգտին։ Գնալով ինտելեկտի պահանջը պակասեց, փողի պահանջն ավելացավ, և 2007–ին արդեն պետք էր 0 ինտելեկտ և 100 տոկոս փող։ Չնայած ամենատարբեր ու ամենաբարձր մակարդակներով լսում ենք խոստումներ, որ Հայաստանում 2012թ. ընտրություններով վերջ է դրվելու ընտրական կեղծարարությանը, բայց, ճիշտն ասած, տառապանքս փորձ ունի, և ես այդքան էլ չեմ հավատում խոստումներին։
Աղասի Արշակյանը զայրացել է ու առաջադրվելու է

Агаси Аршакян возмущен поведение некоторых депутатов, поэтому выдвинет свою кандидатуру
Во время сегодняшней пресс-конференции бывший депутат НС Агаси Аршакян заявил, что его возмутило поведение некоторых нынешних депутатов парламента, поэтому, в том числе и по этой причине, он решил принять участие в предстоящих парламентских выборах по мажоритарной системе. Бывший депутат намерен выдвинуть свою кандидатуру на том избирательном участке, на котором выдвинется Самвел Алексанян.
Напомним, что в интервью «7or» Аршакян подчеркнул, что сегодня парламент находится в кризисе, отметив:
«В 1990-ом году, когда мы избирались депутатами, на 100% нужен был интеллект, и на 0% - деньги. С течением времени это соотношение изменилось в пользу денег. Со временем потребность в интеллекте уменьшилась, а в деньгах – увеличилась, и уже в 2007-ом году нужно было 0 интеллекта и 100% денег. Хотя мы и слышим обещания на самом высоком уровне, что выборами 2012-го года в Армении будет положен конец фальсификациям, но, если говорить правду, то у меня много опыта, и я не так уж верю обещаниям».