Գալուստ Սահակյանը՝ ՀՀԿ–ի թևերի մասին. «Մի թև էլ ինձ տաք՝ լրիվ կհամալրվի»
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ քաղաքականիրավիճակըկայունուակտիվէ համարել և ավելացրել, թե ՀՀԿ–ն ձգտումխորհրդարանում ավելի շատ տեղունենալ,քանայսօր, բայցդաչինշանակում, թե այդպեսէլպե՛տքէլինի:
Անդրադառնալով ՀՀԿ–ում ստեղծված թևերի մասին խոսակցություններին՝ Գ. Սահակյանն ասել է.
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը պնդել է նաև, թե ուրիշի փոխարեն քվեարկելը ո՛չ հանցանք է, ո՛չ էլ զանցանք, իսկ ԱԺ-ն այդ պատգամավորներին պատժելու լիազորություններ չունի:
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ քաղաքական իրավիճակը կայուն ու ակտիվ է համարել և ավելացրել, թե ՀՀԿ–ն ձգտում խորհրդարանում ավելի շատ տեղ ունենալ, քան այսօր, բայց դա չի նշանակում, թե այդպես էլ պե՛տք է լինի:
–Մի թև էլ ինձ տաք՝ լրիվ կհամալրվի: Ես որևէ մեկի ո՛չ թևում կարող եմ լինել, ո՛չ մեջքում կարող եմ լինել, ընդամենն իմ որոշումներն ընդունում եմ ու դրանց բովանդակությամբ թև լինել չեմ կարող: Կարող եմ ընդամենը կոորդինացնել, համաձայնեցնել ու կոնֆլիկտները վերացնել:

Галуст Саакян: «То, что я принимаю свои собственные решения, не делает меня отдельным крылом»
Во время сегодняшней пресс-конференции руководитель парламентской фракции РПА Галуст Саакян оценил внутриполитическую ситуацию в Армении как стабильно активную, добавив, что РПА стремится получить в парламенте больше мест, но это не означает, что так и произойдет.
Комментируя разговоры о сформировавшихся внутри РПА крыльях, Саакян отметил, что это всего лишь слухи, поэтому он не может  быть в каком-то крыле:
«То, что я принимаю свои собственные решения, не делает меня отдельным крылом. Я могу всего лишь координировать, согласовывать и устранять конфликты».
Руководитель фракции РПА настоял также, что голосование вместо других не является ни преступлением, ни проступком, а полномочий по наказанию этих депутатом у него нет.