ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը հանդիպել է ԼՂՀ ԱԺ նախագահի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը փետրվարի 16-ին Ստեփանակերտում հանդիպել է ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Կողմերը քննարկել են ՀՀ եւ ԼՂՀ խորհրդարանների միջև փոխհամագործակցության հարցեր:
Հիշեցնենք, որ հայկական պատվիրակությունը Ստեփանակերտ է մեկնել երեկ` մասնակցելու փետրվարի 17-18-ը «ԼՂՀ անկախության 20-ամյակը. Իրողություններ եւ հեռանկարներ» թեմայով ԼՂՀ հռչակման 20-ամյակին նվիրված միջազգային գիտաժողովին: Պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Վահե Հակոբյանը, Արամ Սաֆարյանը, Գագիկ Մելիքյանը, Լիլիթ Գալստյանը, Կարինե Աճեմյանը, ինչպես նաեւ ՀՀ ԱԺ-ում ԼՂՀ ԱԺ ներկայացուցիչ Կարեն Թոփչյանը:

Парламентская делегация РА встретилась с председателем НС НКР
16 февраля в Степанакерте парламентская делегация Армении, возглавляемая   вице-спикером НС Э.Шармазановым, встретилась с Председателем НС НКР А.Гуляном. Стороны обсудили вопросы взаимосотрудничества  между парламентами РА и НКР.
Напомним, что армянская делегация выехала в Степанакерт – для   участия в международной конференции “20-летие независимости НКР: реалии и перспективы”, посвященной юбилею провозглашения республики. В составе делегации депутаты В.Акопян, А.Сафарян, Г.Меликян, Л.Галстян, К.Аджемян, а также представитель НС НКР в НС РА К.Топчян.