Սիրիայում միայն կիրակի օրը մարտերի պատճառով առնվազն 66 մարդ է զոհվել
Հունվարի 29-ին Սիրիայում բախումների հետևանքով առնվազն 66 մարդ է զոհվել։ Այս մասին տեղեկացնում է «Ֆրանս պրես» գործակալությունը։
Բախումները տեղի են ունենում հիմնականում Համա, Ռանկուս և այլ քաղաքներում։ Վերջերս մարտեր են տեղի ունենում նույնիսկ մայրաքաղաք Դամասկոսի մոտակայքում։ Վերջին շաբաթվա ընթացքում Սիրիայում զոհվել է ավելի քան 200 մարդ։ Այդ կապակցությամբ Արաբական պետությունների լիգան (ԱՊԼ) դադարեցրել է իր միջնորդական առաքելությունը Սիրիայում։
Ավելի վաղ Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը չընդունեց բախումներին վերջ տալու ու խնդիրը լուծելու ԱՊԼ–ի առաջարկը, որը նախատեսում էր նախագահի հրաժարականը և իշխանության փոխանցումը ժամանակավոր կառավարությանը։

В результате боев в Сирии погибли 66 человек
В результате столкновений в Сирии 29 января погибли по меньшей мере 66 человек. Об этом сообщает агентство «France-Presse».
В последнее время бои шли в непосредственной близости от Дамаска. Столкновения также происходят в Хаме, Ранкусе и других сирийских городах. За последнюю неделю в Сирии погибли более 200 человек. В связи с этим Лига арабских государств (ЛАГ) в субботу решила приостановить наблюдательную миссию в стране.
Ранее Башар Асад отверг предложения ЛАГ по урегулированию конфликта, предполагавшие отставку президента и передачу власти временному правительству.