Գագիկ Ջհանգիրյան. «Մարտի 1–ի գործով ՀՔԾ–ի զեկույցը, մեղմ ասած, կասկածներ է հարուցում»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նախկին զինդատախազ, ՀԱԿ անդամ Գագիկ Ջհանգիրյանն անդրադառնալով դեկտեմբերի վերջին ՀՔԾ–ի կողմից մարտի 1–ի վերաբերյալ հրապարակված հաղորդմանը՝ ասել է, թե գործի քննության հետ կապված փաստաթուղթը կասկածներ է հարուցել իրենց մոտ։
Ըստ Գագիկ Ջհանգիրյանի՝ մինչ օրս որևէ օրինական բացատրություն տրված  չէ, թե ինչ գործողություն էր անում ոստիկանությունը 2008թ. մարտի 1–ի առավոտյան, մինչդեռ բազմաթիվ մարդիկ են դատապարտվել այս գործով։
–Սպանության գործերով հարուցված քրեական գործերի մասով ՀՔԾ–ն փոխանակ փաստահավաքի զեկույցներում զետեղված տվյալները նոր վարկածների ստուգման առարկա դարձնի, փաստահավաքի աշխատանքը փնովել է,–ընդգծել է նա։
Ըստ Գագիկ Ջհանգիրյանի՝ նախաքննական մարմինը փորձել է սևացնել մարտի 1–ին սպանվածներին, բայցի սպայից։
–Այս ամենի նպատակը մեկն է՝ հասարակության, անտեղյակ մարդկանց մոտ տպավորություն ստեղծել, թե հանցագործներ են, և հանցանք կատարելու ժամանակ էլ սպանվել են,–ընդգծել է նա։

Доклад по делу 1-го марта вызывает подозрения – Гагик Джангирян
Комментируя во время встречи с журналистами опубликованный в конце прошлого года Специальной следственной службой РА доклад по делу 1-го марта, бывший генпрокурор, член АНК Гагик Джангирян сказал, что документ относительно следствия по делу вызывают у них подозрения.
Согласно Гагику Джангиряну, до сих пор не дано разъяснение тому, какие действия предпринимала полиция 1-го марта 2008-го  года, в то время, когда по этому делу было осуждено много людей.
«По части уголовных дел, возбужденных по фактам убийства, следственная служба, вместо того, чтобы сделать отраженные в докладах комиссии по сбору фактов данные предметом проверки новых версий, раскритиковала работу этой комиссии», - отметил Джангирян.
По его мнению, органы предварительного следствия попытались очернить всех жертв 1-го марта, кроме офицера.
«Целью всего этого является одно: создать впечатление у общества, у неосведомленных людей, что они были преступниками и были убиты во время совершения преступления», - подчеркнул бывший генпрокурор.
Гагик Джангирян утверждает, что Специальная следственная служба преднамеренно допустила серьезные упущения.