Արամ Հարությունյան. «Եթե նախագահը գլխավորի նախընտրական ցուցակը, ապա վատ ստարտ է տալու, իսկ եթե վարչապետը...»
«7օր»-ի հետ զրույցում «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը մեկնաբանել է վերջերս մի շարք լրատվամիջոցներով տարածվող այն տեղեկատվությունը, որ, ըստ անանուն աղբյուրների, իբր սոցհարցումները ցույց են տալիս, թե ՀՀԿ–ի վարկանիշը հաստատուն կերպով աճում է հասարակության մեջ։
–ՀՀԿ–ի համար բավական բարդ է լինելու, որովհետև երկրի հատկապես տնտեսական վիճակը շատ վատ է, և որևէ հարցումով չէ, որ պետք է որոշվի։ Ուղղակի փողոց դուրս գալով՝ կարելի է համոզվել, որ ոչ միայն հասարակ քաղաքացիներն են դժգոհ, այլ նաև մեծահարուստները։ Ի վերջո, 1998-2008թթ. բավական աշխուժություն կար տնտեսության մեջ, ուստի այսօր դժգոհ են նաև այդ ոլորտում գործունեություն ծավալած մարդիկ։ Իսկ թե որքան ձայն կհավաքի ՀՀԿ–ն, կախված է նրանից՝ արդար ընտրություններ կլինե՞ն, թե՞ ոչ։
Ինչ վերաբերում է ՀՀԿ ցուցակը ղեկավարելուն, ապա Հարությունյանն ասել է.
Եթե նախագահը գլխավորի, ապա, ինչպես ասում են, երկու անգամ նույն գետն է մտնելու, և, ըստ էության, ինքը, կարելի է ասել, վատ ստարտ է տալու, իսկ եթե վարչապետը, ապա դա ՀՀԿ–ի ինքնասպանության ամենակարճ ճանապարհն է լինելու։ Երկու դեպքում էլ վատ է լինելու։

Арам Арутюнян: «Если список возглавит президент, то…»
В беседе с «7or» председатель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян прокомментировал распространенную в различных СМИ информацию о том, что, согласно анонимному источнику, соцопросы, якобы, показали, что рейтинг РПА в обществе уверенно растет.
«Для РПА будет очень сложно, так как ситуация в стране, в особенности экономическая, очень плохая, и это определяется не опросами. Даже выйдя на улицу можно убедиться, что недовольны не только рядовые граждане, но также и зажиточные люди. В конце концов, в 1998-2008 годах в экономике была достаточная оживленность, поэтому сегодня недовольны и те люди, которые развернули в этой сфере свою деятельность. Сколько же голосов наберет РПА – зависит от того, будут выборы справедливыми или нет».
Что касается возглавления списка РПА, то Арутюнян отметил: «Если список возглавит президент, то, как говорится, дважды войдет одну и ту же реку, и, по сути, это будет плохим стартом. Если же предвыборный список возглавит премьер, то это для РПА будет самым коротким путем к самоубийству. Плохо будет в обоих случаях».