Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Զբաղվածության գործակալության պետական ծառայության պետի տեղակալ Արտակ Սիմոնյանը ասել է, թե ընդհանուր առմամբ 2011թ.–ին իրենք ծրագրերը գերակատարել են։
Նրա խոսքերով՝ չլրացվող աշխատատեղերի հիմնական պատճառները հիմնականում ցածր աշխատավարձը, անբերանպաստ պայամաններն ու նաև համապատասխան մասնագետների պակասն են։
–Գործազուրկների 71%–ը, շուրջ 49 000 կանայք են, և մենք հատուկ ծրագրեր է նախատեսում հենց այդ ուղղությամբ,–ասել է Արտակ Սիմոնյանը։
Գործազուրկների 71%–ը կանայք են

Во время встречи с журналистами замглавы агентства «Государственная служба занятости» Артак Симонян сказал, что, в целом, в 2011-ом году они перевыполнили свою программу.
По его словам, основной причиной того, что вакансии продолжают оставаться незаполненными, являются низкая оплата труда, неблагоприятные условия, а также нехватка специалистов.
«71% безработных (49 тыс. человек) - это женщины, и мы предусматриваем специальные программы в этом направлении», - отметил Артак Симонян.
71% безработных в Армении - женщины