Այսօր՝ ապրիլի 16-ին, Գյումրու նորընտիր ավագանու առաջին նիստն է։ Օրակարգում քաղաքապետի ընտրության հարցն է։
«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ն ունի ավագանու 14 անդամ, սակայն նրանցից ոչ մեկ այսօր ներկա չի նիստին։ Նրանց բացակայությունը չխանգարեց քվորում ապահովելուն։
ՔՊ-ն չի մասնակցում Գյումրու ավագանու նիստին (տեսանյութ)

Сегодня, 16-го апреля, проходит первое заседание новоизбранного Совета старейшин Гюмри. В повестке заседания – избрание мэра города.
У фракции «Гражданский договор» 14 членов городского совета, но ни один из них не участвует в заседании. Их отсутствие не помешало обеспечить кворум.
«Гражданский договор» не участвует в заседании новоизбранного Совета старейшин Гюмри (видео)