«Կոլեկտիվ» Արևմուտքի երկակի ստանդարտներն՝ ընդդեմ վրացական երազանքի․ Անդրանիկ Թևանյան
Վրաստանը մերժեց կեղծիքը, մինչդեռ Հայաստանում իշխանությունը խոր ստի ու այլասերման մեջ է։ Արևմուտքը երկակակի ստանդարտներով է առաջնորդվում՝ քննադատում է կեղծիքը մերժած Վրաստանի իշխանությանը և խրախուսում հայ ժողովրդին ստի մեջ թաղող Հայաստանի իշխանությանը,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Մայր Հայաստան» շարժման առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը։
Նա «Եվրազիա թըդեի» առաջարկով անդրադարձել է Վրաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին ու հարակից գործընթացներին։
Անդրանիկ Թևանյանի անդրադարձը թարգմանաբար և ամբողջական՝ ստորև․
«Կոլեկտիվ» Արևմուտքի երկակի ստանդարտներն՝ ընդդեմ վրացական երազանքի
Վրացիներին խաբել են և ջղայնանում են, երբ տեսնում են, որ նրանք այլևս չեն ուզում խաբվել:
Վրաստանում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունները հերթական անգամ բացահայտեցին Արևմուտքի երկակի ստանդարտները, ցինիզմը, փարիսեցիությունը: Պարզվեց, որ Օսվալդ Շպենգլերի կանխատեսում-գնահատականը շատ մեղմ էր: Եվրոպան ոչ միայն մայրամուտի մեջ է, այլ նաև փոխակերպում է ապրում: Այն այլասերվում է և պայքարում... բուն Արևմուտքի դեմ, ավելի կոնկրետ՝ արևմտյան (համամարդկային) արժեքների՝ ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների դեմ:
«Կոլեկտիվ» Արևմուտքն այլասերվել է այն աստիճան, որ արդեն «ոսկե միլիարդի» ներսում գտնվողներն իր համար արժեք չեն: Մարդը արժեք չէ: Այն ընդամենը գլոբալ տնտեսաքաղաքական շահերի զոհասեղանին դրվող ապրանք է: Այդ «ապրանքի» ֆունկցիան իրեն հրամցվածը սպառելն ու հանուն գլոբալ շահերի զոհվելն է:
Վրաստանի ժողովրդի մեծամասնությունը չի ուզում տեղավորվել այդ բանաձևի մեջ: Դրա համար էլ քննադատվում են Վրաստանի իշխանությունները, որոնք չեն ուզում համաշխարհային հակառուսական ինտերնացիոնալին ծառայել ու առաջնորդվել նեոտրոցկիստական կարգախոսով, չեն ուզում պերմանենտ հեղափոխությունների «ռասխոդնի մատերիալ» դառնալ: Դրա համար էլ այնտեղի ընտրությունների վերաբերյալ բացասաբար են արտահայտվում եվրաչինովնիկներն ու ամերիկյան ֆունկցիոներները՝ չշտապելով շնորհավորել Իվանիշվիլուն: Ի դեպ, համընդհանուր քննադատության են ենթարկվում նաև համաշխարհային հակաիրանական ինտերնացիոնալին չմիացողները: Հակառուսականությունն ու հակաիրանականությունն այդպիսով դարձել են «ժողովրդավարության» լիցենզիա ստանալու նախապայմաններ:
Արևմուտքի երկակի ստանդարտներն աչք են ծակում: Օրինակ՝ Ժոզեպ Բորելը դրական է գնահատում Մոլդովայում տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններն այն դեպքում, երբ այնտեղ ավտորիտար ռեժիմ է և ընտրությունները գործնականում անցել են առանց հիմնական ընդդիմադիր թեկնածուի մասնակցության, իսկ ԵՄ-ի հետ կապված հանրաքվեն զոռով են անցկացրել: Փոխարենը նա խնդրահարույց է համարում Վրաստանի ընտրությունները:
Նույնը մեկ այլ եվրաչինովնիկ Շարլ Միշելի մասով կարելի է ասել: Նա Վրաստանի ընտրություններում մարդու իրավունքների խախտումներ է նկատում: Եվ դա այն դեպքում, երբ նույն Միշելը չնկատելու տվեց Արցախում մարդու իրավունքների խախտումները, որոնք դրսևորվեցին էթնիկ զտումների տեսքով:
Վրաստանի իշխանությունը քննադատվում է Արևմուտքի կողմից, քանզի Իվանիշվիլին ու իր թիմը պայքարել են հանուն Վրաստանի անկախության և ինքնիշխանության՝ չցանկանալով երկրորդ Ուկրաինայի վերածվել:
Վրաստանի ընտրությունների ընթացքին հետևել է շուրջ 22.000 դիտորդ, չեն արձանագրվել լուրջ խախտումներ, բայց Արևմուտքը քննադատում է վրաց ժողովրդի ընտրությունը՝ բացահայտորեն ցույց տալով, որ ԵՄ-ի «կոնֆետը» վրացիներին հրամցրել են վերջիններիս որպես մանրադրամ օգտագործելու համար: Ու երբ վրաց ժողովուրդն իր հավաքական կամքով չի համաձայնել այդ դերին, արժանացել է քննադատության:
Այս ամենը ցույց է տալիս, որ դասական ժողովրդավարական արժեքները պետք է պաշտպանել «Կոլեկտիվ» Արևմուտքից: Վերջինիս համար ժողովրդավարության այլասերումը, գեդոնիզմը դարձել են գերակա արժեքներ:
Բոլորը հիմա տեսնում են, որ մարդու իրավունքների պաշտպանության մասին բարձր գոռացողների համար մարդը տաշեղ է, որը պետք է դեն նետվի, երբ խնդիր է դրված հատել անտառը: «Նպատակն արդարացնում է միջոցները» տխրահռչակ կարգախոսը դրսևորվում է կատարյալ ցինիկ ձևով: Դրան զոհ են դառնում ուկրաինացիները, վրացիները, հայերը, մոլդովացիները և բոլոր նրանք, ում «Կոլեկտիվ» Արևմուտքն ուզում է օգտագործել:
Հայաստանը ևս հայտնվել է օգտագործվողների շարքում: Հետևանքները տեսանելի են:
Սա նեոռասիզմ է: Ո՞ւմ մտքով կանցներ, որ գեբելսյան քարոզչամեքենան կկատարելագործվի և կկիրառվի ֆաշիզմը մերժող Արևմուտքի որոշ շրջանակների կողմից: Ջորջ Օրուելը հաստատ չէր կարող պատկերացնել, որ իր «Անասնաֆերմայում» կամ «1984»-ում նկարագրածը շատ մեղմ է լինելու մեր օրերի համեմատ կամ դրսևորվելու է ամենագռեհիկ ձևով:
Այս ողբերգական պատմության մեջ միակ լուսավոր կողմն այն է, որ բուն Արևմուտքում էլ են ընդվզում նմանատիպ քաղաքականության դեմ: ԱՄՆ-ում, ԵՄ-ում տեղի ունեցող գործընթացները, ընտրության արդյունքները ցույց են տալիս, որ Արիստոտելի, Լոկի, Մոնտեսքյուի, Ռասելի հայացքները պաշտպանողներ կան և ամեն ինչ կորած չէ:

Двойные стандарты «коллективного» Запада против грузинской мечты – Андраник Теванян
«Грузия отвергла фальшь, между тем как власти Армении пребывают в глубокой лжи и извращении. Запад руководствуется двойными стандартами: критикует отвергшие фальшь власти Грузии и поощряет утопившие армянский народ во лжи власти Армении», – написал на своей странице в «Facebook» лидер движения «Мать Армения» Андраник Теванян.
По предложению «Eurasia Today» он обратился к произошедшим в Грузии событиям и смежным процессам.
Двойные стандарты «коллективного» Запада против грузинской мечты
Грузин обманули и возмущаются, когда видят, что они больше не хотят обманываться.
Прошедшие в Грузии парламентские выборы в очередной раз показали двойные стандарты Запада, его цинизм и фарисейство. Выяснилось, что прогноз-оценка Освальда Шпенглера был весьма мягким. Запад переживает не только свой закат, но и трансформацию. Он извращается и борется с… самим Западом, вернее – с западными (общечеловеческими) ценностями: демократией, правами человека.
«Коллективный» Запад извратился настолько, что ценности для него не представляют даже те, кто находится внутри «золотого миллиарда». Человек больше не является ценностью. Он – всего лишь товар, приносимый на алтарь интересов глобальных экономико-политических интересов. Функцией этого «товара» является потребление того, чем его потчуют, и гибель во имя глобальных интересов.
Большая часть народа Грузии не хочет умещаться в эту формулу. Именно поэтому власти Грузии и критикуются: они не желают служить мировому антироссийскому интернационалу и руководствоваться неотроцкистским лозунгом, не хотят становиться «расходным материалом» перманентных революций. Поэтому еврочиновники вместе с американскими функционерами и высказываются касательно выборов в Грузии в негативном свете, не спеша поздравлять Иванишвили. Кстати, всеобщей критике подвергаются также те, кто не присоединяется к мировому антииранскому интернационалу. В этом плане антироссийскость и антииранство стали предусловиями получения лицензии «демократичности».
Двойные стандарты Запада попросту разительны. Например, Жозеп Боррель позитивно оценивает прошедшие в Молдове президентские выборы в условиях, когда там утвердился авторитарный режим, и выборы на деле прошли без основного оппозиционного кандидата, а референдум касательно ЕС был проведен с большим трудом. Вместо этого проблематичными он считает выборы в Грузии.
То же самое можно сказать и по части другого еврочиновника – Шарля Мишеля. Он замечает на выборах в Грузии нарушения прав человека. И это в условиях, когда тот же Мишель проигнорировал нарушения прав человека в Арцахе, осуществленные там этнические чистки.
Власти Грузии критикуются Западом, поскольку Иванишвили и его команда боролись за независимость и суверенитет Грузии, не желая превращаться во вторую Украину.
За ходом выборов в Грузии следили 22.000 наблюдателей, не было выявлено серьезных нарушений, но Запад критикует выбор грузинского народа, открыто показывая, что «конфета» ЕС преподносилась грузинам в целях их последующего использования в качестве разменной монеты. И когда грузинский народ своей коллективной волей не согласился на эту роль, он удостоился критики.
Всё это показывает, что классические демократические ценности нужно защитить от самого «коллективного» Запада. Извращение демократии и гедонизм стали для последнего высшими ценностями.
Сейчас все видят, что для кричащих о защите прав человека субъектов человек является щепкой, которая должна отлететь, когда поставлена задача срубить лет. Печально известный лозунг «Цель оправдывает средства» проявляется в абсолютно циничной форме. Его жертвами становятся украинцы, грузины, армяне, молдаване и все те, кого «коллективный» Запад хочет использовать.
Армения тоже оказалась в числе используемых. Последствия этого налицо.
Это – неорасизм. Кто бы мог подумать, что геббельский агитпроп будет усовершенствован и задействован отвергающим фашизм Западом? Джордж Оруэлл наверняка не мог себе даже представить, что описанное в его «Скотном дворе» или «1984» будет лишь бледной тенью того, что происходит сегодня, или проявится в самой вульгарной форме.
Единственным светлым моментом в этой трагической истории является то, что на самом Западе тоже восстают против подобной политики. Происходящие в США и ЕС процессы, результаты выборов показывают, что отстаивающие взгляды Аристотеля, Локка, Монтескье, Рассела всё еще есть, и не всё потеряно.