Եթե Ֆրանսիան ՀՀ-ի շահերն է ուզում սպասարկել, թող ազդի ԵՄ-ի վրա, որ գազ չգնեն Ադրբեջանից. Բորիս Մուրազի (տեսանյութ)
Թող Ֆրանսիայի բոլոր քաղաքներում լինի Հեյդար Ալիևի արձանը, բայց Ֆրանսիան անի այնպես, որ ԵՄ–ն Ադրբեջանից գազ չգնի։ «Աբովյան Time»– եթերում ասում է «Մայր Հայաստան» շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ, «Politik.am» կայքի խմբագիր Բորիս Մուրազին։
«Որովհետև Ադրբեջանը զենք արտադրող երկիր չէ, ինքը զենքը գնում է Եվրոպայից եկած փողերով։ Եթե Ֆրանսիան իրականում մեր շահերն է ուզում սպասարկել, թող իրենց գործիքներով ազդեն ԵՄ–ի վրա, որ գազ չգնեն Ադրբեջանից»,-ասել է նա։

Если Франция хочет обслуживать интересы РА, то пусть она повлияет на ЕС, чтобы тот не покупал газ у Азербайджана – Борис Мурази (видео)
Пусть во всех городах Франции будет памятник Гейдару Алиеву, но Франция сделает так, чтобы ЕС не покупал газ у Азербайджана. Об этом в эфире «Абовян Time» заявил член инициативной группы движения «Мать Армения», редактор сайта «Politik.am» Борис Музази.
«Поскольку Азербайджан не является производящей оружие страной, он приобретает оружие на поступающие из Европы деньги. Если Франция в реальности хочет обслуживать наши интересы, то пусть она повлияет своими инструментами на ЕС, чтобы тот не покупал газ у Азербайджана», – отметил он.