ՀՀ-ում էմոցիաների վրա հակառուսականություն են տարածում՝ նշելով, որ ցանկալի խոսքերը արևմուտնքն է ասում. Զատուլին (տեսանյութ)
Հայաստանն այսօր ապրում է ներքին և արտաքին լրջագույն ճգնաժամ, այսօր նաև դրված է ՌԴ և Հայաստանի միջև հարաբերությունների ճակատագիրը, համենայն դեպս այդպես է դրված հարցը, երբ կարդում ես հայկական լրատվամիջոցները:
Այս մասին ռուսական Առաջին ալիքի «Մեծ խաղ» հաղորդման ժամանակ ասել է ՌԴ Պետդումայի ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի փոխնախագահ Կոնստանտին Զատուլինը:
«Փորձում են էմոցիաների վրա հայ ժողովրդին՝ ասելով, որ ցանկալի խոսքերը ՀՀ-ին ասում է արևմուտքը: Հին ասացվածք կա՝ ինչպես կնոջը, այնպես էլ ազգերին, չեն ներում թուլության պահը: Հասկանալու համար, թե ով է բարեկամը, ով թշնամին, պետք է հասկանաս քո տեղն ու դերը, և թե ինչ ես ստացել երկկողմ հարաբերություններից»,-ասաց նա:

В РА на эмоциях пытаются переформатировать сознание народа, ему внушают, что желаемые слова Армении говорит Запад – Затулин (видео)
Армения сегодня переживает трудный внутренний и внешний кризис, и сегодня фактически впервые на кон поставлена судьба отношений между Россией и Арменией, по крайней мере, так стоит вопрос, когда читаешь армянские СМИ. Об этом в ходе передаче «Большая игра» на Первом канале заявил заместитель председателя Комитета Госдумы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин.
«В РА на эмоциях пытаются переформатировать сознание армянского народа – ему внушают, что желаемые слова Армении говорит Запад, приезжающие в Ереван конгрессмены США, Ненси Пелоси и т.д.», – отметил депутат.
«Однако, чтобы понять, кто – друг, кто – враг, нужно понять свое место и роль, и то, что ты получил от двусторонних отношений.
Сегодня Россия взяла на себя то, что не взял кто-либо другой, – защиту прав населения Нагорного Карабаха, от чего фактически отказалась Армения», – отметил депутат Госдумы.