Ես դեմ եմ որևէ կոմպրոմիսի, պետք է անհապաղ վերացվեն բոլոր սահմանափակումները. Սաթիկ Սեյրանյան (տեսանյութ)
Այս ինչ-որ իմաստով բռնապետական կարգերի հաստատմանը ես ականատես եղա հենց ընդունարանում, երբ տեսա, որ հրավիրյալների ցանկում անուն-ազգանունների կողքին նշված էր, թե ով կարող է բջջային հեռախոսով մուտք գործել, ով՝ ոչ: Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողների ազատ տեղաշարժի սահմանափակման և կարգի վերաբերյալ հարցերի քննարկման ժամանակ ասաց Ժուռնալիստների միության նախագահ Սաթիկ Սեյրանյանը:
«Շատ զարմանում եմ, որ մենք բոլորս զարմանում ենք: Իսկ ինչի՞ վրա ենք զարմանում, այս տենդենցը նո՞ր է, երեք տարի առաջ դեռևս լրատվամիջոցների ղեկավարներ, մեդիակազմակերպություններ հայտարարություններ են արել չէ՞ բազմիցս, բազմաթիվ առիթներով՝ սկսած նրանից, որ սոցիալական ցանցերը մի օգտագործեք պաշտոնական տեղեկատվություն հաղորդելու համար, տարանջատեք: Զարմանո՞ւմ եք, որ թիրախավորվում են լրատվամիջոցներն ու լրագրողները, մի զարմացեք, ի սկզբանե այդպես է եղել և հիմա շարունակվում է»:

Я против какого-либо компромисса, все ограничения должны быть немедленно устранены – Сатик Сейранян (видео)
В каком-то смысле я стала свидетелем установления авторитарных порядков уже в приемной, когда увидела, что в списке приглашенных, наряду с именами и фамилиями, отмечено, кто может войти с мобильным телефоном, а кто – нет. Об этом во время обсуждения ограничений и порядка свободного передвижения аккредитованных в Национальном собрании журналистов сказала председатель Союза журналистов Армении Сатик Сейранян.
«Я удивляюсь тому, что мы удивляемся. Чему мы удивляемся? Эта тенденция разве новость? Еще 3 года назад руководители СМИ, медиаорганизации не раз выступали с заявлениями по различным поводам.
Удивляйтесь, что мишенью становятся СМИ и журналисты? Не удивляйтесь, так было изначально, и сейчас данный стиль работы продолжается», – отметила она.