Ռուսաստանը նախատեսում է դիտորդներ ուղարկել Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններին
Ռուսաստանը նախատեսում է դիտորդներ ուղարկել հունիսի 20-ին Հայաստանում նշանակված արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին: Այս մասին երկուշաբթի լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն, գրում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Մենք նախատեսում ենք դիտորդներ ուղարկել առաջարկվող քվոտայի սահմաններում, բայց ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի առաքելությունը դեռ չի որոշել դիտորդների հստակ թիվը»,-ասել է Ռուդենկոն:
«Կան ժամանակային սահմաններ, որոնց շրջանակում նրանք մեզ կտան վերջնական թիվը: Եվ մենք մեր դիտորդներին կուղարկենք այս ընդհանուր թվի սահմաններում»,-հավելել է փոխարտգործնախարարը:

Россия планирует отправить наблюдателей на выборы в парламент Армении
Россия планирует отправить наблюдателей на досрочные парламентские выборы в Армении, намеченные на 20 июня. Об этом в понедельник заявил журналистам заместитель министра иностранных дел РФ Андрей Руденко, сообщает ТАСС.
«Мы планируем направить наблюдателей [на досрочные парламентские выборы в Армении] в рамках предполагающейся квоты, но пока еще миссия БДИПЧ (Бюро по демократическим институтам и правам человека ОБСЕ) не определила точное количество наблюдателей», – сказал он
«Есть временные рамки, когда они дадут нам окончательное число. И мы в рамках этого общего количества направим своих наблюдателей», – добавил Руденко.