ԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի լիազորությունները կասեցվել են․ նրա պարտականությունները կկատարի Գագիկ Ջհանգիրյանը
2021 թվականի ապրիլի 15-ին, դռնփակ նիստում, Բարձրագույն դատական խորհուրդը, հիմք ընդունելով Գլխավոր դատախազի կողմից Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ, Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ռուբեն Վարդազարյանի նկատմամբ ոչ իր լիազորությունների իրականացման կապակցությամբ քրեական հետապնդում հարուցելու մասին Բարձրագույն դատական խորհրդին տեղեկացնելը և ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 86-րդ հոդվածի 7-րդ կետով, 165-րդ հոդվածի 1-ին և 1.1-ին մասերով, որոշում է կայացրել Ռուբեն Վարդազարյանի լիազորությունները կասեցնել որպես դատավոր և որպես ԲԴԽ անդամ (նախագահ)՝ մինչև վերջինիս նկատմամբ հարուցված քրեական գործով վարույթի ավարտը:
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Բարձրագույն դատական խորհրդի աշխատակազմի Մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը։
Համաձայն «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 84-րդ հոդվածի 13-րդ մասի, Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պարտականությունները կիրականացնի Խորհրդի տարիքով ավագ անդամ՝ Բարձրագույն դատական խորհրդի գիտնական-անդամ Գագիկ Ջհանգիրյանը:

Полномочия председателя ВСС Рубена Вардазаряна приостановлены: его обязанности будет выполнять Гагик Джангирян
Высший судебный совет на закрытом заседании 15 апреля 2021 года, принимая за основание сообщение Генерального прокурора о возбуждении уголовного преследования в отношении председателя ВСС, судьи суда первой инстанции города Еревана Рубена Вардазаряна за неисполнение своих полномочий, и руководствуясь пунктом 7 статьи 86, частями 1 и 1.1 статьи 165 «Судебного кодекса Республики Армения», принял решение о приостановлении полномочий Рубена Вардазаряна как судьи и члена (председателя) ВСС до завершения уголовного дела, возбужденного в отношении последнего. Об этом сообщает служба по связям с общественностью и прессой аппарата Высшего судебного совета.
Согласно части 13 статьи 84 «Судебного кодекса Республики Армения» обязанности председателя Высшего судебного совета будет исполнять старший по возрасту, ученый- член Высшего судебного совета – Гагик Джангирян.