Ամիրյան-Մաշտոց փողոցնների խաչմերուկից քիչ առաջ բերման ենթարկվեց ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը: Ոստիկանները Մանուկյանին ձեռքներից ու ոտքերցի բռնած խցկեցին ավտոմեքենան՝ ոստիկանական բաժանմունք տանելով:
Հիշեցնենք, որ մայրաքաղաքի տարբեր հատվածներում այս պահին անհնազանդության ակցիաներ են՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով:
Գեղամ Մանուկյանը բերման ենթարկվեց (տեսանյութ)

Представитель АРФ «Дашнакцутюн» немногим ранее подвергнут приводу с перекрестка улиц Амиряна – Маштоца. Полицейские схватили Гегама Манукяна за руки и ноги, силой затолкали в полицейскую машину и увезли в отделение полиции.
Напомним, что в Ереване на данный момент проходят децентрализованные акции протеста. Участники акций гражданского неповиновения перекрывают улицы в различных частях столицы, требуя отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
Гегама Манукяна подвергли приводу (видео)