Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 5 նոր դեպք
ԱՀ առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 5 նոր դեպք: Ասկերանի շրջանի Սարուշեն համայնքի և Ստեփանակերտի բնակիչների մոտ վիրուսը հաստատվել է բուժհասատատություն դիմելու ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ: Մյուս 3 վարակակիրները Ստեփանակերտից են՝ նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավորներ, և գտնվում էին մեկուսացման մեջ:
Առողջացել է 4 քաղաքացի:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 333 մարդու մոտ, որից 287-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 44, ընդհանուր մեկուսացված է 77 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով 76 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 12756 փորձանմուշի հետազոտություն:

В Арцахе выявлено 5 новых случаев коронавируса
В Арцахе выявлено 5 новых случаев коронавирусной инфекции (COVID-19). Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха, ссылаясь на Министерство здравоохранения Карабаха.
Вирус подтвержден у жителей села Сарушен Аскеранского района и Степанакерта в результате обследования, проведенного при их обращении в медицинское учреждение.
Сейчас ведутся соответствующие работы в направлении выявления очага инфекции и круга общения зараженных. Трое зараженных из Степанакерта относятся к числу контактируемых с уже ранее подтвержденным очагом, они находились в изоляции.
Выздоровели 4 человека.
До сих пор новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 333 человек, 287 из которых преодолели болезнь. Фактически лечатся 44 гражданина, в изоляции находятся 77 граждан.