ՀՀ նախագահն ԱԱԾ տնօրենի երկու տեղակալ է նշանակել
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրերով՝ Միքայել Համբարձումյանն ու Արմեն Աբազյանը նշանակվել են Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալներ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախագահի հրամանագրերը հրապարակված են նախագահի աշխատակազմի պաշտոնական կայքում:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի. Միքայել Համբարձումյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ»,-նշված է հրամանագրերից մեկում:
Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի, ՀՀ նախագահի հրամանագրով ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ է նշանակվել նաև Արմեն Աբազյանը:

Президент РА назначил двух заместителей директора СНБ
Распоряжениями президента РА Армена Саркисяна заместителями директора Службы национальной безопасности назначены Микаел Амбарцумян и Армен Абазян. Как сообщает «Арменпресс», указы президента опубликованы на официальном сайте аппарата президента.
«На основании предложения Премьер-министра, в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции, а также частью 2 статьи 18 Закона о службе в органах национальной безопасности, назначить Микаэла Амбарцумяна заместителем директора Службы национальной безопасности РА», – говорится в одном из указов.
По предложению премьер-министра, в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции, а также частью 2 статьи 18 Закона о службе в органах национальной безопасности, указом президента РА Армен Абазян также назначен заместителем директора Службы национальной безопасности.