Ադրբեջանական զինված ուժերը կրակոցներ են արձակում Բերդ համայնքի ուղղությամբ
Տավուշի մարզի Բերդ համայնքի ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերը կրակոցներ են արձակում։ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց համայնքի ղեկավար Հարություն Մանուչարյանը։ Համայնքի ղեկավարն այլ մանրամասներ չհաղորդեց՝ նշելով, որ այս պահին չի կարող խոսել։
ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանն էլ գրել է․ «Հակառակորդը հարվածային ԱԹՍ-ով թիրախավորել է Բերդի քաղաքացիական ենթակառուցվածքները։ Տուժածներ չկան»։
Ավելի վաղ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել էր, որ հուլիսի 14-ի գիշերը ՀՀ Զինված ուժերի մարտական դիրքերից դիտարկվել է հակառակորդի տանկի շարժ, որը հայկական կողմից վարված կրակով կասեցվել է։
Հակառակորդը հուլիսի 13-ից թիրախավորում է բնակավայրերը։ Ադրբեջանական զինված ուժերը 82մմ տրամաչափի ականանետից յոթ և 120մմ տրամաչափի ականանետից 3 արկ են են արձակել Չինարի բնակավայրի ուղղությամբ։

ВС Азербайджана обстреливают село Берд
Азербайджанские вооруженные силы открыли огонь в направлении общины Берд Тавушского марза. Об этом в разговоре с «Арменпресс» сказал глава общины Арутюн Манучарян.
Глава общины не сообщил других подробностей, отметив, что на данный момент он не может говорить об этом.
Ранее пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян сообщила, что в ночь на 14 июля с боевых позиций ВС Армении было замечено движение танка противника, которое было пресечено огнем с армянской стороны.
С 13 июля противник обстреливает населенные пункты Республики Армения. Азербайджанские вооруженные силы из миномета калибра 82 мм выпустили 3 снаряда в направлении населенного пункта Чинари.