«Մենք մեզ չպետք է հիմարի պես պահենք միջազգային հարթակում»․ Պուտին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը պետք է այլ երկրների հետ հարգանքով և բացառապես քաղաքավարի երկխոսություն վարի, գրում է gazeta.ru կայքը՝ հղում տալով նախագահի՝ «Մոսկվա, Կրեմլ, Պուտին» ծրագրին տված հարցազրույցին։
«Չեմ կարծում, որ պաշտպանելով մեր շահերը՝ պետք է ունենանք ինչ-որ հիմարների, խելագարների տեսք, որոնց ձեռքին ածելի է հայտնվել և նրանք վազում են ու թափահարում այն՝ հետն էլ տարբեր անհասկանալի արտահայտություններ իրենց թույլ տալիս»,-նշել է Պուտինը։
Նա հավելել է, որ չնայած այս հանգամանքին՝ միջազգային տնտեսական հարթակում պետությունների միջև դիմակայությունը մինչև այժմ շարունակվում է, ուստի՝ Ռուսաստանը պետք է շարունակի մասնակցել դրանց։

Мы не должны выглядеть как придурки на международной арене – Путин
Президент РФ Владимир Путин заявил, что Россия с другими странами должна вести диалог уважительно и исключительно в вежливом тоне. Об этом он заявил в интервью программе «Москва. Кремль. Путин» телеканала «Россия 1».
«Я не считаю, что, защищая свои интересы, мы должны выглядеть как какие-то придурки, как сумасшедшие, которым в руки попалась бритва и они бегают и ей размахивают. Да еще и всех поносят разными неудобоваримыми выражениями», – сказал Путин.
Он добавил, что, несмотря на это, противостояние на международной экономической арене между государствами все еще продолжается, и России приходится участвовать в нем.