Նիկոլ Փաշինյանը վախենում է հայելուց
Մասնագետները պնդում են, որ հոգեկան շեղման տեսակ կա, որի դեպքում հիվանդը վախենում է նայել հայելուն։ Պատճառները կարող են տարբեր լինել։ Սեփական «ես»–ի հետ անհաշտ լինելուց մինչև պաթոլոգիկ վախն իրականությունից։ Սա իմիջայլոց։
Հիմա բուն թեմայի մասին։
Ոստիկաններն այսօր, «պատահական զուգադիպությամբ» այցելել էին «5–րդ ալիք» և «Արմնյուզ» հեռուստաընկերություններ։ Վարչական վարույթ բացելու և տուգանելու համար։
Սրանք այն հեռուստաընկերություններն են, որոնք կառավարության վերահսկողության տակ չեն, չեն հովանավորվում արևմտաթուրքական հիմնադրամներից և հայելու պես ցույց են տալիս մեր կյանքի ոչ թավշյա կողմերը։ Դա դուր չի գալիս Փաշինյանին։ Ըստ ամենայնի՝ նա վախենում է հայելուն նայել։

Никол Пашинян боится зеркала
Специалисты утверждают, что есть форма психического расстройства, при которой больной боится смотреть в зеркало. Причины могут быть разные. От конфликта с собственным «я» до патологической боязни реальности. Это – кстати.
Теперь к самой теме.
Сегодня полицейские, «по случайному совпадению», посетили телекомпании «5-ый канал» и «Армньюз». Для возбуждения административного производства и вынесения штрафа.
Это те телекомпании, которые неподконтрольны правительству, не финансируются из западно-турецких фондов и которые, подобно зеркалу, показывают небархатные стороны нашей жизни. Это не нравится Пашиняну. Судя по всему, он боится смотреть в зеркало.