Հեղափոխական դեմագոգիայի և փարիսեցիության մի քանի օրինակ
2. Ասում են՝ մենք ոչ թե իշխանական լծակներով գործարարներից գումար ենք հավաքում, որպեսզի ընտրարշավ անցկացնենք, այլ նրանց հրավիրում ենք դրամահավաք–երեկոյի։
3. Ասում են՝ այս կամ այն գնումը կատարվում է ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանի կամ նրա մերձավորների, այլ ՀՀ վարչապետի ու վարչապետի մերձավորների համար։
4. Ասում են՝ ՍԴ–ի հարցով հանրաքվեն ոչ թե իշխանության ամբողջական զավթմանը միտված քայլ է, այլ ժողովրդի պահանջ։ Ժողովուրդ ասելով՝ համեստորեն Փաշինյանին նկատի ունեն։
5. Ասում են՝ հանրաքվեի համար ծախսվող 7,3 միլիոն դոլարը կորած չէ, քանզի մտնելու է տնտեսության մեջ ու համարյա ներդրում դառնա։

Несколько примеров революционной демагогии и фарисейства
1. Говорят, мол, мы не государственный бюджет растрачиваем, а выплачиваем предусмотренные законом премии.
2. Говорят, будто посредством властных рычагов мы у предпринимателей не деньги собираем, чтобы провести агиткампанию, а всего лишь приглашаем их на благотворительный вечер по сбору пожертвований.
3. Говорят, что, якобы, та или иная закупка осуществляется не для Никола Пашиняна или его близких, а для премьер-министра РА и близких премьера.
4. Говорят, мол, референдум по вопросу КС является не направленным на полную узурпацию власти шагом, а требованием народа. Говоря «народ», скромно подразумевают Пашиняна.
5. Говорят, будто затрачиваемые на референдум 7,3 млн долларов не пропадут, так как войдут в экономику и станут почти что инвестицией.