Ադրբեջանի քաղաքացին ուզում է անցնել հայկական կողմ. «Ինչու՞ ես պետք է ապրեմ երկրում, որտեղ թքած ունեն սեփական ժողովրդի վրա»
Ադրբեջանի քաղաքացի Միրդավուդ Սեիդովը՝ Փաշա Սեիդովի հայրը, որը մահացել է կասկածելի հանգամանքներում, դժգոհ է Իլհամ Ալիևի վերաբերմունքից սեփական ժողովրդի ողբերգությունների նկատմամբ: Այս մասին հաղորդում է «Радио Азадлыг»-ը:
Համաձայն տեղեկատվության՝ տղամարդը, որն ադրբեջանական Նավթալան քաղաքից է, հարցազրույցում դժգոհություն է հայտնել, որ դատախազությունն օբյեկտիվ հետաքննություն չի իրականացնում որդու մահվան պատճառները պարզելու համար, ավելին՝ թաքցրել է հանցագործությունը և մեղավորներին: Արդեն երկու տարի է, ինչ նախագահ Ալիևին ուղղված նրա նամակներին ոչ ոք ուշադրություն չի դարձնում:
Տղամարդը պատմել է, որ երկու տարի առաջ իր որդու դիակը հայտնաբերվել է քաղաքի «հին շուկայի» տարածքում: Նրանց հաղորդել են, որ նա կախվել է: Սակայն Միրդավուդ Սեիդովը նշել է, որ որդու գրպանում նամակ է հայտնաբերվել, որում նա գրել էր Ջակ և Իֆքի անունները:
Սեիդովի բողոքներից հետո գործը նորից վերաբացվել է և ուղարկվել Գլխավոր դատախազություն, սակայն այնտեղ էլ ոչ մեկ արժանի ուշադրություն չի դարձնում դրան:
«Եթե երկրի կառավարությունը չի հետաքրքրվում իմ որդու հետ կատարված ողբերգությամբ, եթե այդ հանցագործության մեղավորների դեմ այն չի կարող ոչինչ անել, ես կվերցնեմ կնոջս և կուղղվեմ Հայաստան: Ինչո՞ւ ես պետք է ապրեմ երկրում, որը թքած ունի սեփական քաղաքացիների վրա», - ասաց Սաիդովը:

Гражданин Азербайджана хочет перейти на армянскую сторону: «Почему я должен жить в стране, где наплевать на свой народ?»
Гражданин Азербайджана Мирдавуд Сеидов – отец Паши Сеидова, умершего при подозрительных обстоятельствах, – недоволен безразличием президента Ильхама Алиева к трагедиям собственного народа. Об этом сообщает сайт «Радио Азадлыг».
Согласно информации, мужчина из азербайджанского города Нафталан пожаловался в интервью на то, что прокуратура не провела объективного расследования для выяснения причин смерти сына, более того, скрыла преступление и виновников. Уже два года, как никто не обращает внимания на их письма, направленные президенту Алиеву.
Мужчина рассказал, что два года назад труп его сына был обнаружен на территории «старого рынка» города. Им сообщили, что он повесился. Однако Мирдавуд Сеидов отметил, что в кармане сына обнаружили письмо, в котором он написал прозвища Джак и Ифки.
«Следователь сначала говорил, что нужно привлекать к ответственности этих людей, однако ничего не сделал. Мы ждали, пока эти люди будут арестованы. Потом мы поняли, что следователь не имеет таких намерений. Мы почувствовали, что он избегает встреч с нами и не хочет говорить. Однажды нам сообщили, что прокуратура города Геранбой закрыла дело», – сказал мужчина.
«Если правительство страны не интересуется трагедией моего молодого сына, если против виновников этого преступления оно не может ничего сделать, я возьму жену и отправлюсь в Армению. Почему я должен жить в стране, где наплевать на собственных граждан?» – заявил Сеидов.