Ազգային ժողովը փակ քվեարկությամբ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրել Տիգրան Մուկուչյանին։
Փակ քվեարկությանը մասնակցել է 103 պատգամավոր, որոնցից կողմ է քվեարկել 96–ը, դեմ` 4–ը։ Անվավեր է ճանաչվել 3 քվե:
ԿԸՀ անդամներ են ընտրվել Լաուրա Գալստյանը, Նունե Հովհաննիսյանը, Սիլվա Մարկոսյանը, Գեորգի Մարտիրոսյանը, Սեյրան Շահսուվարյանը, Արմեն Սմբատյանը:
ԱԺ–ն Տիգրան Մուկուչյանին ընտրեց ԿԸՀ նախագահ

Национальное собрание Армении переизбрало на посту председателя Центральной избирательной комиссии Тиграна Мукучяна.
За его кандидатуру проголосовали 96 депутатов, против – 4. Три бюллетеня признаны недействительными.
Переизбраны также члены ЦИК Лаура Галстян, Армен Смбатян, Сильва Маркосян, Нуне Ованнисян, Георгий Мартиросян и Сейран Шахсуварян.
Согласно новому порядку, члены Центризбиркома избираются парламентом на 6 лет, председатель и члены комиссии не могут быть избраны более 2 раз.
Тигран Мукучян переизбран председателем ЦИК Армении