ԻՊ նոր տեսանյութում պատանդներին գլխատում են փարիզյան գրոհների հեղինակները (տեսանյութ)
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը պատանդների հետ հաշվեհարդար տեսնելու հերթական տեսանյութն է տարածել։ Այս անգամ գերիներին գլխատող դահիճների թվում են նաև 2015թ. նոյեմբերի 13–ի փարիզյան ահաբեկչությունների իրագործողները։
«The Daily Telegraph»–ի փոխանցմամբ՝ այդ տեսանյութը նկարահանվել է փարիզյան գրոհներից առաջ, սակայն հրապարակվել է միայն այժմ։
Բրիտանական պարբերականի պնդմամբ՝ դահիճներից մեկն ահաբեկիչ Բիլալ Հադֆին է, որն իրեն պայթեցրել էր «Սթադ դե Ֆրանս» մարզադաշտի մոտ։ Եվս մեկը՝ Սամի Ամիմուրը, ոչնչացվել է ֆրանսիական ոստիկանների կողմից «Բաթաքլանի» գրոհի ժամանակ։
«Ով էլ որ լինի մեր քուֆֆարների (թշնամի) շարքում, մեր թրերի թիրախը կդառնա»,–ասվում է տեսանյութում, որտեղ երևում են Լոնդոնի Թաուերի կամուրջը և Ս. Պավլոսի տաճարը։ Ցուցադրվում են նաև Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դևիդ Քեմերոնի և համայնքների պալատի խոսնակ Ջոն Բերքոուի պատկերները։

В новом видеоролике ИГ заложников убивают исполнители терактов в Париже (видео)
Террористическая группировка «Исламское государство» распространила очередной видеоролик с убийствами заложников: палачами, среди прочих, являются и исполнители терактов в Париже 13 ноября 2015 года, передает «Vesti.ru».
«Боевики, стоящие за парижскими терактами, появились в распространенном ИГ видеоролике, в котором они отрубают головы нескольким неизвестным заложникам. Ролик был снят до ноябрьских терактов, но был обнародован вечером в воскресенье (24 января)», – пишет лондонская «The Daily Telegraph».
По утверждению британской газеты, один из палачей – террорист Билаль Хадфи, позже взорвавший себя у стадиона «Stade de France». Еще один попавший на видео боевик – Сами Амимур, уничтоженный полицейскими в ходе штурма захваченного террористами концертного зала «Батаклан».
«Кто бы ни стоял в рядах куффаров (врагов), он будет целью наших мечей», – звучит угроза в ролике, при этом на экране появляются изображения Тауэрского моста и собора Святого Павла в Лондоне. В ролике также демонстрируются фотографии премьер-министра Великобритании Дэвида Кэмерона и спикера палаты общин Джона Беркоу.