ԱՄՆ–ն «Աբրամս» տեսակի զրահամեքենաներ կտեղակայի Վրաստանում
Այս գարնանը Վրաստանում անցկացվելիք վրաց–ամերիկյան համատեղ զորավարժությունների շրջանակներում՝ մանևրներին մասնակցելու նպատակով, ԱՄՆ–ը Թբիլիսիում «Աբրամս» տեսակի զրահամեքենաներ կտեղակայի։ Այս մասին հայտնում է «Ռուսթավի–2»–ը՝ Վրաստանի ՊՆ ղեկավար Թինա Խիդաշելիին հղումով։
«Noble Partner 2016» անվանումով վրաց–ամերիկյան համատեղ զորավարժությունները տեղի կունենան մայիսին Թբիլիսիի մերձակայքում գտնվող Վազիանի ռազմաբազայում։
Վրաց-ամերիկյան զորավարժությունների նպատակը ՆԱՏՕ-ի արագ արձագանքման ուժերին Վրաստանի մասնակցության ապահովումն է։
Վրաստանի ՊՆ–ից հայտնել են, որ համատեղ զորավարժությունները կնպաստեն վրացական և ամերիկյան ստորաբաժանումների փոխգործակցությանն ու երկրների միջև ռազմական համագործակցության ամրապնդմանը։

Для участия в маневрах США перебросят под Тбилиси танки «Абрамс». Об этом сообщает телекомпания «Рустави-2» со ссылкой на министра обороны Грузии Тину Хидашели.
Грузинско-американские военные учения, получившие название «Noble Partner 2016», пройдут в мае недалеко от Тбилиси военного полигона и аэродрома в Вазиани.
Целью совместных учений является отработка координации между странами, участвующими в силах быстрого реагирования НАТО и укрепление сотрудничества между военными Грузии и США.
США перебросят в Грузию танки «Абрамс»