Գրոհել են Պակիստանի համալսարանը. կան զոհեր (տեսանյութ)
Առնվազն 21 մարդ է մահացել Պակիստանի հյուսիս–արևմուտքում գտնվող Չարսադդա քաղաքի համալսարանը մի խումբ զինված անձանց կողմից գրոհելու ժամանակ։ «Daily Pakistan»–ի փոխանցմամբ՝ առնվազն 50 դասախոս ու ուսանող էլ վնասվածքներ է ստացել։ Նշվում է, որ վիրավորներից 9–ը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում։
Ոստիկանությունը սպանել է 2 ահաբեկչի, սակայն զինված մի քանի գրոհային շարունակում է մնալ կամպուսի տարածքում։
Ավելի վաղ իրավապահները հաղորդել էին, որ հարձակումն իրականացրել է 4 զինյալ։ Սակայն տեղական ԶԼՄ–ն պնդում է, որ նրանց թիվը հասնում է 6–8–ի։ Կամպուսի տարածք են ժամանել Պակիստանի ԶՈւ ստորաբաժանումները, նաև՝ 1 ռազմական ուղղաթիռ։
«Ինտերֆաքսի» փոխանցմամբ՝ ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է «Թեհրիք–ի–թալիբան Պակիստան» խմբավորումը։

В Пакистане атаковали университет: есть жертвы (видео)
При нападении группы вооружённых людей на университет в городе Чарсадда на северо-западе Пакистана 21 человек погиб, еще 50 преподавателей и студентов получили ранения, сообщает «Daily Pakistan»
Полиция ликвидировала 2 злоумышленников, но ещё несколько вооружённых боевиков остаются на территории кампуса. Ранее правоохранительные органы подтверждали, что нападавших было 4, изначально сообщалось о 3 боевиках. Местные СМИ настаивают, что их число варьируется от 6 до 8.
Ответственность за нападение на себя взяла террористическая группировка «Техрик-и-талибан Пакистан».