Սահակաշվիլին գաղտնազերծել է Դոնբասի ուժայինների դիրքերը (տեսանյութ)
Օդեսսայի նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին համացանցում տեսանյութ է հրապարակել` Դոնբասում ուկրաինացի ուժայինների մասին գաղտնի տեղեկատվությամբ։
«ntv.ru»–ի փոխանցմամբ՝ այն նկարահանվել է Սահակաշվիլիի՝ Դոնբաս այցի ժամանակ։
Տեսանյութում պատկերված են ոչ միայն սարսափելի պայմանները, որոնցում ապրում են «Шторм» գումարտակի ուժայինները, այլ նաև կռվողների դեմքերն ու բլոկպոստերի քարտեզը՝ հրամանատարի բացատրություններով։
Գլխավոր շտաբում Սահակաշվիլիի այդ քայլը պաշտոնապես չեն մեկնաբանել, քանի որ եզրակացություններ պետք է անի հակահետախուզությունը։
Այդուհանդերձ, ТСН հեռուստաալիքի փոխանցմամբ, նահանգապետի արարքն անվանել են «քաղաքական փիար, որը համարժեք է դիվերսիայի»։

Саакашвили рассекретил позиции украинских силовиков в Донбассе (видео)
Глава Одесской области Михаил Саакашвили опубликовал в интернете видео с секретной информацией об украинских силовиках в Донбассе, сообщает НТВ.
Этот ролик был снят во время поездки Саакашвили в Донбасс. На видео оказались запечатлены не только условия, в которых живут силовики из батальона «Шторм», но и лица бойцов и карта блокпостов с пояснениями командира.
В Генеральном штабе страны давать официальную оценку действиям Михаила Саакашвили не стали, поскольку выводы должна сделать контрразведка. Однако не на камеру, как отмечает телеканал ТСН, назвали поступок губернатора «политическим пиаром, который тянет на диверсию».
Сами рядовые военнослужащие уже выразили возмущение действиями Саакашвили. Это «профессионализм» в высшей степени, заявили они в видеообращении.