ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները հանդիպել են Ադրբեջանի արտգործնախարարին
Հոկտեմբերի 5-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Բաքվում հանդիպում են ունեցել Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավար Էլմար Մամեդյարովի հետ:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները տեղեկացրել են, որ հանդիպմանը մասնակցություն են ունեցել Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության և ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն ներկայացուցչի փորձագետներ:
ԱԳՆ ղեկավարի և համանախագահների հանդիպումը տևել է երեք ժամ, որի ընթացքում քննարկվել են նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում դաշտային փաստահավաք առաքելության գործունեության հետ կապված հարցեր:
Հանդիպումից հետո համանախագահները որևէ հայտարարությամբ հանդես չեն եկել:

5 октября в Баку состоялась встреча сопредседателей МГ ОБСЕ с главой МИД Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым.
Как сообщают азербайджанские СМИ, во встрече приняли участие эксперты Международной организации миграции и Верховного комиссариата по беженцам ООН.
Встреча продолжалась три часа, на ней были проведены обсуждения в связи с деятельностью оценочной миссии на территории НКР.
После встречи сопредседатели не сделали никаких заявлений журналистам.
По сообщению «Trend»
Сопредседатели МГ ОБСЕ встретились с главой МИД Азербайджана