Ստամբուլում մանդարիններով բեռնված ուկրաինական մեքենա է պայթել (տեսանյութ)
Այս գիշեր Ստամբուլի Հայդարփաշանավահանգստում ուկրաինականհամարանիշներով բեռնատար է պայթել։ «Milliyet»–ը հայտնում է, որ պայթյունը տեղի է ունեցել նավերը սպասարկող կայանատեղիի մոտ։
Տուժելէբեռնատարիվարորդը, ով հոսպիտալացվել է: Բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Նախնական տեղեկություններով՝ պայթյունը տեղի է ունեցել ավտոմեքենայի վառելիքիբաքում բռնկված հրդեհի պատճառով։
Ինչպես նշում է «tvzvezda.ru»–ն, ավտոմեքենան բեռնված է եղել թուրքական մանդարիններով։
Այս գիշեր Ստամբուլի Հայդարփաշա նավահանգստում ուկրաինական համարանիշներով բեռնատար է պայթել։ «Milliyet»–ը հայտնում է, որ պայթյունը տեղի է ունեցել նավերը սպասարկող կայանատեղիի մոտ։
Տուժել է բեռնատարի վարորդը, ով հոսպիտալացվել է: Բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Նախնական տեղեկություններով՝ պայթյունը տեղի է ունեցել ավտոմեքենայի վառելիքի բաքում բռնկված հրդեհի պատճառով։

В Стамбуле взорвался украинский грузовик с мандаринами (видео)
В порту Стамбула Хайдарпаша взорвался грузовик с украинскими номерами, припаркованный на стоянке возле терминала, который обслуживает суда, перевозящие автомобили. Об этом сообщает «Milliyet».
Фура ждала своей очереди, когда, по предварительным данным, взорвался бензобак, после чего большегруз загорелся. Водитель транспортного средства был госпитализирован.
Как сообщает «Tvzvezda.ru», машина была гружена турецкими мандаринами.