ՌԴ-ում ավտովթարի հետևանքով ՀՀ երկու քաղաքացի է զոհվել
Դեկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 06։49-ին, ՌԴ ԱԻՆ ՃԿԱԿ-ից տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 01։51-ին Դոնի-Ռոստովի տարածաշրջանի Սալսկ-Պրոլետարսկ տեղական նշանակության ավտոճանապարհի 0.5 կմ-ին՝ Մանիչստրոյ գյուղի (բնակավայրի) մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ։
ՀՀ ՏԿԱԻՆ-ի տեղեկություններով՝ ռեռևս չբացահայտված հանգամանքներում բախվել են «ՎԱԶ-2114» մակնիշի т377ЕЦ61 և м599ЦМ57 պետհամարանիշներով և «Մազդա» մակնիշի х181МО61 պետհամարանիշով ավտոմեքենաները:
ՃՏՊ-ի հետևանքով զոհվել են ՀՀ քաղաքացիներ 1970 թ. ծնված Ս. Կ.-ն և 1985 թ. ծնված Է. Պ.-ն:
ՀՀ քաղաքացի Մ. Պ.-ն ձախ ազդրի կոտրվածքով հոսպիտալացվել է Սալսկայի կենտրոնական հիվանդանոցի վնասվածքաբանության բաժանմունք, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության:

В ДТП в Ростовской области России погибли 2 гражданина Армении
Сегодня, около 01:51, на 0,5 км автодороги Сальск-Пролетарск в Ростовской области России – недалеко от поселка Манычстрой – произошло ДТП, в котором погибли 2 гражданина Армении.
Как сообщает пресс-служба министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА, при пока не выясненных обстоятельствах столкнулись автомобили ВАЗ-2114 и «Мазда». В ДТП погибли граждане Армении С.К. 1970 г.р. и Э.П. 1985 г.р.
Гражданин РА М.П. с переломом левого бедра был госпитализирован в Центральную районную больницу Сальска. Медики оценивают состояние пострадавшего как средней тяжести.