Ավելի քան 150 ընդդիմադիր խմբավորում է կռվում Սիրիայում ԻՊ դեմ
Ավելի քան 150 ընդդիմադիր խմբավորում է կռվում Սիրիայում «Իսլամական պետության» դեմ։ Այս մասին, «Գազետայի» փոխանցմամբ, ասվում է ՌԴ ՊՆ մամլո հաղորդագրության մեջ։
«Սիրիական զինված ուժերի ցամաքային արշավի հաջողություններին նպաստում են, այսպես կոչված, ընդդիմության գործողություններն ԻԼԻՊ–ի դեմ։ Ներկայումս Սիրիայի տարածքում գործում է ավելի քան 150 նման խմբավորում»,–ասել է ՌԴ ԳՇ Գլխավոր օպերատիվ վարչության պետ Սերգեյ Ռուդսկոյը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ԻՊ ահաբեկիչների դեմ կռվող սիրիական ընդդիմությունը փոխգործակցում է ՌԴ ավիախմբի հետ։

Против ИГ в Сирии сражаются более 150 формирований оппозиции
Свыше 150 формирований оппозиции сражаются с «Исламским государством» в Сирии. Об этом сообщает «Gazeta.ru» со ссылкой на Минобороны России.
«Успехам наземной операции сирийских вооруженных сил способствуют действия так называемой оппозиции против ИГ. В настоящее время на территории Сирии действуют более 150 подобных формирований», – сказал начальник Главного оперативного управления российского Генштаба Сергей Рудской.
Ранее сообщалось, что сирийская оппозиция, сражающаяся с боевиками террористической группировки «Исламское государство», ведет взаимодействие с российской авиагруппой.