Հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից զինծառայող է զոհվել
Իրադրությունն առաջնագծում մնում է լարված: Հակառակորդը շարունակում է զենիթային կայանքներից և ականանետերից արկակոծման ենթարկել ՊԲ մարտական դիրքերը:
Ընդհանուր առմամբ, դեկտեմբերի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 120 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /11 արկ/, 82 /66 արկ/, 120 /14 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից և ՀԱՆ-17 /16 արկ/ տիպի նռնականետից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1100 կրակոց: Հակառակորդը կիրառել է նաև ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք /35 կրակոց/:
Հակառակորդի կողմից դիպուկահար հրացանից արձակված կրակոցից դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1995թ. ծնված Կարեն Արմենի Գրիգորյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հակառակորդի սադրիչ գործողություններն անպատիժ չեն մնալու: Ստեղծված իրադրության ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա:

От пули азербайджанского снайпера погиб армянский солдат
Ситуация на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана остается напряженной. Противник продолжает обстрелы боевых позиций Армии обороны из зенитных установок и минометов. Об этом говорится в сообщении пресс-службы Минобороны НКР.
В целом 11 декабря и в ночь на 12 декабря противник нарушил перемирие свыше 120 раз, произведя по карабахским позициям свыше 1100 выстрелов из огнестрельного оружия различного калибра, а также минометов калибра 60 мм (11 снарядов), 82 мм (66 снарядов), 120 мм (14 снарядов), гранатометов АГС – 17 (16 снарядов). Противник применил также зенитную установку ЗУ-23-2 (35 выстрелов).
В результате выстрела азербайджанского снайпера в 20:40 11 декабря смертельное огнестрельное ранение на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны НКР, расположенных в восточном направлении, получил военнослужащий АО Карен Арменович Григорян (1995 г.р.).
Министерство обороны НКР разделяет тяжелую боль утраты и выражает соболезнования семье, родным и сослуживцам погибшего.
«Деструктивные действия противника не останутся безнаказанными. Вся ответственность за возникшую ситуацию ложится на военно-политическое руководство Азербайджана», – говорится в сообщении.