Այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին, Ստրասբուրգում մեկնարկում են Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) աշնանային նստաշրջանի աշխատանքները։
Նստաշրջանում քննարկվելիք թեմաներից են, ի թիվս այլոց, նաև պայքարը ծայրահեղականների դեմ, մարդու և գործարարության իրավունքները, ինչպես նաև «Կանանց օրինական բուժօգնություն ստանալու հնարավորություն տալը. կրոնական համոզմունքներից ելնելով՝ բժշկական օգնությունից հրաժարվելու խնդրի կարգավորման անհրարինությունը» զեկույցի վերաբերյալ բանավեճը։
Սկսվում է ԵԽԽՎ աշնանային նստաշրջանը

4 октября осенняя сессия Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) начинает свою работу в Страсбурге.
В числе обсуждаемых пунктов повестки дня осенней сессии ПАСЕ в Страсбурге 4-8 октября - борьба с экстремизмом, права человека и бизнес, а также дебаты по докладу «Доступ женщин к законной медицинской помощи: проблема невозможности урегулирования вопроса об отказе в оказании медпомощи по религиозным или иным убеждениям».
Начинает работу осенняя сессия ПАСЕ