Ֆրանսիայի ՌՕՈւ–ն նոր ավիահարվածներ է հասցրել Իրաքում ԻՊ դիրքերին
«ՌԻԱ նովոստին», «BFMTV» հեռուստաալիքին հղումով, հայտնում է, որ Ֆրանսիայի ՌՕՈւ–ն նոր ավիահարվածներ է հասցրել Իրաքում «Իսլամական պետության» դիրքերին։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ ավիագործողություններին մասնակցել է 15 ինքնաթիռ, այդ թվում՝ «Mirage» կործանիչները։ Հարվածների արդյունքում ոչնչացվել է պայթուցիկ սարքավորումների պահեստ։
Հիշեցնենք՝ Ֆրանսիան Իրաքում և Սիրիայում ԻՊ դեմ գործող, 65 երկրից բաղկացած հակաահաբեկչական կոալիցիայի անդամ է, որը Սիրիայում ռմբակոծում է ահաբեկիչների դիրքերը առանց տեղական իշխանությունների թույլտվության։
Փարիզը հաճախակիացրել է զինյալների դիրքերին հասցվող ավիահարվածները երկրում նոյեմբերի 13–ի ահաբեկչություններից հետո, որոնց զոհ դարձավ 130 մարդ։

Французские ВВС нанесли удары по позициям ИГ на территории Ирака
Военно-воздушные силы Франции нанесли удары по позициям террористической группировки «Исламское государство» на территории Ирака, сообщает телеканал BFMTV.
По данным телеканала, авиация нанесла удар в ночь на вторник. В операции были задействованы не менее 15 самолетов ВВС Франции, в том числе истребители Mirage. Сообщается, что в результате бомбардировки был уничтожен склад террористов, где собирались и хранились взрывные устройства.
Напомним, что Франция входит в международную коалицию из 65 стран, которые борются с террористами ИГ на территории Ирака и Сирии. Париж проводит более интенсивные бомбардировки после серии терактов во французской столице 13 ноября, жертвами которых стали 1з0 человек.